OSTRAVSKÁ VLNKA – plavecké závody

V pátek 29. listopadu 2019 uspořádal Klub plaveckých sportů Ostrava v rámci spolupráce se SAREZA s.r.o. historicky první klubové plavecké závody pro nejmladší děti Ostravy a okolí. (nejmladší účastník měl 5 let).

Plavecké se závody se konaly na 25m bazéně Na Ozdravném centru Ještěrka v Ostravě–Bartovicích a zúčastnilo se jej více než 100 dětí, které si zazávodily na nejkratších tratích, 25 a 50m plavaných plaveckými způsoby znak, prsa a kraul.

Celou akci sledovali rodiče dětí přímo u vodní plochy bazénu, takže své děti viděli v akci takřka na dotek ruky, mohli je povzbudit a ihned po doplavání pochválit za skvělý závod. Všechny děti si z akce odnesly diplomy za každý odplavaný start a malou cenu.

Celá akce proběhla za velmi příjemné a přátelské  atmosféry, všichni odcházeli domů s dobrým pocitem, že i nejmenší členové Klubu plaveckých sportů Ostrava mají mezi závodníky své místo a jsou pro klub důležití.

Další Ostravská vlnka proběhne na jaře 2020.

„Celé závody probíhaly v neskutečné atmosféře, přestože šlo jen o zábavu, všechny děti ze sebe vydaly maximum a opět jsme se přesvědčili o tom, že soutěžení v tomto věku je pro děti nejvyšší formou zábavy a neměli bychom na to zapomínat. Domů jsem odcházel nabitý velkou dávkou energie, která byla na bazéně přítomna po celou dobu konání“.

Jan Pala, předseda klubu