OSTRAVA-JIH ZNOVU OŽIJE SRPNOVÝM SLEZSKÝM RYNKEM

Už ve čtvrtek 13. 8. 2020 tržnice poblíž náměstí SNP opět nabídne přehlídku chutí a vůní. Od 8.00 do 16.00 hodin budou návštěvníci Slezského rynku moci nakoupit výpěstky místních farmářů a ochutnat dobroty od malých výrobců. Na své si přijdou rovněž příznivci tradičních řemesel.

Slezský rynek nabídne kulinářské poklady, ať už řeznické speciality, mléčné výrobky nebo křupavé pečivo. Milovníci sladkého budou mít možnost ochutnat různé druhy sirupů, medu a chybět nebudou ani domácí trubičky. Své místo má už tradičně na Slezském rynku také ovoce a zelenina. Zajímavou specialitu jistě představuje pravá maďarská paprika. Pořadatelé lákají rovněž na kvalitní domácí vína.

Kdo má rád lidová řemesla, může si na místě pořídit vyřezávané náčiní do kuchyně. Vyberou si také milovníci dřevěných hraček. Pevné místo v sortimentu mají v neposlední řadě hrníčky se jmény, které výrobci dovedou zhotovit i na přání!

Slezský rynek, který probíhá za podpory Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih, je moderovaný a doprovázený reprodukovanou hudbou. Zlatým hřebem bude hra o ceny.

(ab) Zdroj: Město Ostrava