Ostrava je silnější pro život, do podpory sportu investuje každoročně stovky milionů

Ostrava se zapojila do projektu Českého olympijského výboru Silnější pro život. Kampaň má motivovat k pohybu a zdravějšímu životnímu stylu hlavně starší generaci a nesportovce. Inspiruje k posilování přirozené obranyschopnosti organismu, a opírá se o pět základních pilířů: pohyb, otužování, optimismus, odpočinek a vztahy. Cílem kampaně je ukázat, že i malými změnami mohou lidé přispět k posílení svého zdraví.

Uvědomujeme si, že právě teď, v době šíření koronaviru, je vhodná příležitost ke změně myšlení a životního stylu. Kampaň Silnější pro život chce pomoci zvýšit odolnost české populace pro případ podobných pandemií, jako je ta současná. I v době zhoršující se epidemiologické situace se dají najít bezpečné pohybové aktivity, které v duchu hesla ve zdravém těle zdravý duch posílí naše tělo i mysl,“ řekla resortní náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová.

Kampaň má motivovat veřejnost, aby přirozeně posilovali svou imunitu a byli pozitivně naladěni, čímž se stanou silnějšími pro život. Propaguje jednoduché kroky, kterými může každý posílit svou odolnost a lépe tak čelit nemocem.

Spoluautorem iniciativy Českého olympijského výboru je i profesor Pavel Kolář a projekt byl konzultován s ministerstvem zdravotnictví, Národní sportovní agenturou, předními lékaři a odborníky např. profesory Pavlem Pafkem, Janem Pirkem a dalšími.

Snaží se zasáhnout lidi při jejich běžných činnostech a ukázat jim, že nemusí každý trénovat, aby byl mistr světa, ale že může jen udělat něco pro své zdraví. Vyzývá k aktivnímu způsobu života, jako je např. jízda na kole, procházky nebo obyčejná chůze do schodů místo jízdy výtahem. Důležité je také každodenní otužování studenou vodou, pozitivní přístup k životu, dobré a silné přátelské vztahy a v neposlední řadě také kvalitní a pravidelný odpočinek. Vše samozřejmě v souladu s aktuálními epidemiologickými nařízeními a pravidly.

Další podrobnosti nabízejí webové stránky kampaně www.silnejsiprozivot.cz .

„Ostrava dlouhodobě vytváří vhodné podmínky pro sport dětí, mládeže i široké veřejnosti. Investujeme do výstavby a rekonstrukcí nejen vlastní sportovní infrastruktury, ale pravidelně přispíváme také na rekonstrukci a výstavbu sportovišť v majetku či dlouhodobém pronájmu jednotlivých sportovních klubů.  V letošním roce jsme se zaměřili nejen na dostavbu chybějících sportovních hal na okrajích města, ale také na výstavbu workoutových hřišť. Vytipovali jsme další pozemky, kde hřiště pro veřejnost brzy přibydou,“ doplnila náměstkyně Andrea Hoffmannová.

Město Ostrava v letošním roce investuje do oblasti sportu formou investičních i neinvestičních dotací téměř 412 milionů korun.