ODPOČINKOVÉ NÁMĚSTÍ UPROSTŘED MĚSTA OZDOBÍ DÍLA MLADÝCH SOCHAŘŮ

Nově zrekonstruované náměstí hned vedle Komerční banky v centru Ostravy bylo doplněno o tři sochy studentů Fakulty umění Ostravské univerzity. Piazzetta, neboli náměstí uprostřed města, uvádí obyvatele do historické části města.

Během výstavby klidového místa v Ostravě byla nahrazena stará dlažba modernější žulovou, vysazeny dva nové stromy, přibyla také lavička pro příjemné posezení obyvatel a nechyběla instalace osvětlení, která speciálně osvěcuje koruny stromů a místa, kde není dostatek viditelnosti. Kamenné posezení utváří výsledný odpočinkový celek. Z Nádražní ulice kolemjdoucí projdou přes piazzettu  ke Katedrále Božského spasitele nebo do pěší zóny. Komberční banka navíc skrývá ještě jedno umělecké dílo, a to přímo na stropě jejího podchodu, večer je tento skvost osvětlen.

„Velice dobře si uvědomuji, že problémem Ostravy je veřejný prostor. Proto mám vždy velkou radost, když se zvelebí každé malé místo. Těšil jsem se na to, jak bude tento prostor vypadat a už jsem se včera sem vydal, abych si jej prohlédl. Přeji si, aby takovým míst v Ostravě přibývalo,“ uvedl primátor Tomáš Macura.

Rekonstrukce obohatila piazzettu o tři sloupy. Tyto sloupy ozdobily tři plastiky studentů Fakulty umění Ostravské univerzity. A protože v Ostravě máme plno nadaných umělců, díla se budou obměňovat. Veřejnost tak uvidí různorodé plastiky od každého šikovného studenta Ostravské univerzity. Jako první se ukážou výtvory Petra Szyroki, Chytila Měsíce, Lukáše Dvorského, který představí dílo Životní prostor a Tomáš Arnošt předvede neobvyklou Ostravskou medúzu.

(ab) Zdroj:www.ostrava.cz