ODEŠEL JOSEF TONDRA, POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ V ÚTERÝ

Smutná zpráva zastihla fanoušky Baníku na Štědrý den. Ve věku 72 let ve čtvrtek zemřel někdejší ostravský fotbalista Josef Tondra. S Baníkem v roce 1976 získal první mistrovský titul v historii klubu.

Za Baník nastoupil k 116 ligovým utkáním a vstřelil deset gólů. Patřil do zlaté éry Baníku sedmdesátých let, třebaže v roce 1978 odešel do sousedního VOKD Poruba.

Josef Tondra působil v Baníku mezi lety 1971 a 1977. Odehrál v jeho dresu 116 zápasů a vstřelil v nich 10 gólů. Kromě ligových klání hrával v baníkovském dresu i duely evropských pohárů. A v roce 1973 se zásadním způsobem podílel na postupu Baníku do 2. kola tehdejšího Poháru vítězů pohárů. On to totiž byl, kdo na půdě irského Corku Hibernians vstřelil v 55. minutě gól na 2:1 a pojistil tak postupový výsledek.

Poslední rozloučení se uskuteční v úterý 29. prosince v 15 hodin ve smuteční síni krematoria ve Slezské Ostravě. Vzhledem k aktuálním epidemiologickým opatřením jsou vnitřní prostory zpřístupněny pouze nejbližším, veřejnost však může položit květiny a poklonit se jeho památce před vstupem do síně.

Baník vyjadřuje upřímnou soustrast všem jeho blízkým.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava