Od soboty se na týden uzavře část Cingrovy ulice ve směru na Frýdek-Místek

Od sobotní šesté hodiny ráno uzavřou Ostravské komunikace Cingrovu ulici, která vyvádí dopravu z centra Ostravy od křižovatky s ulicí Českobratrská po ulici Senovážnou směrem na Frýdek-Místek. Neprůjezdný bude jízdní pruh směřující z centra. V opačném směru, tedy na centrum, zůstává komunikace průjezdná.

„Budeme frézovat vozovku v tloušťce deseti centimetrů, pak provedeme mechanické očištění povrchu, ruční přípravu a ukotvíme zpevňující geomříž. Následně uděláme spojovací postřik a položíme podkladní a finální vrchní vrstvu. Jako poslední dokončíme ošetření pracovních spojů teplou modifikovanou zálivkou. Celé by nám to mělo trvat do 22. hodiny 1. října, čili týden,“ uvedl výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř. Hodnota opravy frekventované ulice v centru Ostravy je o něco méně než milion. Investorem je Ředitelství silnic a dálnic.

Kromě toho, že na polovinu Cingrovy ve směru jízdy na Frýdek-Místek se od Českobratrské ulice dostanou jen vozidla stavby, budou Ostravské komunikace řešit i dopravní odlehčení oblasti v okolí uzávěry. „To bude znamenat, že bude uzavřený i úsek Místecké ulice ve směru na Frýdek–Místek. Výjimku pro vjezd budou mít návštěvníci a zásobování areálu u hotelu Corrado, který je na další komunikace napojený právě z Místecké. Ostatní doprava bude svedena na objízdné trasy.

Hlavní objízdné trasy povedou po Mariánskohorské, Plzeňské a Rudné na Místeckou. Z Varenské ulice řidiči projedou na Frýdek – Místek po ulicích Janáčkova, Porážková, Švabinského, Poděbradova, 28. října a Senovážná.

Od centra se bude dát vyjet i směrem na Mariánské Hory a dále po Novinářské ulici směr Výstavní – Železárenská – Místecká.

Autobusy městské a příměstské hromadné dopravy využijí pro objezd uzavřeného úseku Cingrovy ulice trasu po Hornopolní podél Městské nemocnice Ostrava na Fifejdách a výjezdem pro Integrovaný záchranný systém na Senovážnou směr Frýdek – Místek. Ve směru na centrum není hromadná doprava nijak omezována. Autobusové zastávky se přemisťovat nemusí.

(nm)