OBYVATELKA OBVODU OSTRAVA-JIH OSLAVILA NEUVĚŘITELNÝCH 102 LET

Oslavenkyně Marie Kursová se narodila 14. 1. 1919 ve slovinském Mariboru (tehdy součásti Království Srbů, Chorvatů a Slovinců). Jako dcera Čecha Josefa Koudelky a Slovinky Marie Dědičkové dlouho bydlela s rodiči a 2 bratry v Hrabůvce, konkrétně Jubilejní kolonii. V období první republiky se vyučila modistkou a pracovala v obchodě u soukromníka. Od roku 1955 pak byla zaměstnána jako dělnice Vítkovických železáren.

Paní Marie vychovala 2 syny a od 4 vnoučat se dožila pravnoučat i prapravnoučat. Právě rodina jí dělá velkou radost. Marii Kursovou těší jakýkoliv kontakt s jejími blízkými, zvláště když kolem sebe postrádá své vrstevníky. Poslední léta sice paní Kursová žije u syna ve Frýdku-Místku, trvalé bydliště má však stále na Jihu.

Aktuální koronavirová situace neumožnila zástupcům radnice Marii Kursovou navštívit. Místostarostka Ostravy-Jihu Dagmar Hrabovská tedy přivítala na úřadě městského obvodu jejího syna, který v zastoupení převzal kytici a dárkové balíčky. Kromě oblíbených dobrot oslavenkyně obsahovaly také kalendář „Skryté krásy Jihu“ a hrníčky z obvodem připravené novoroční edice.

Přejeme paní Marii vše nejlepší, především hodně zdraví, spokojenosti a štěstí do dalších let života!

(ab) Zdroj: Město Ostrava