NOVÝ ROK PŘIVÍTALA OSTRAVA-JIH VELKOLEPÝM OHŇOSTROJEM

Už popatnácté mohla široká veřejnost v první den roku 2020 sledovat novoroční ohňostroj, který se nesl ve znamení působivé audiovizuální show. S úderem 18:00 hodiny se nebe nad nejlidnatějším ostravským obvodem za doprovodu hudebních tónů rozzářilo bezpočtem barevných světel.

Chtěli jsme nový rok přivítat neobvykle a přitom zároveň tradičně, jak jsou lidé zvyklí,“ uvedl starosta obvodu Martin Bednář. „Přípravy ohňostroje proto začaly už v letních měsících. Ten nakonec sestával ze sto padesáti silných kulových pum různých typů, padesáti rozličných raket a dále pětadvaceti fontán i římských svící.“

Velká podívaná se odehrávala ve výšce až sto padesáti metrů, kde vybuchovaly rachejtle ze tří hlavních a šesti vedlejších odpališť. Zahanbit se přitom nenechaly ani do čtverce rozestavěné pyrotechnické plamenomety. Dvacet raketových baterií se postaralo tři tisíce výstřelů, dalších pět set šedesát obstaraly doprovodné římské svíce s fontánami. Shromážděným přihlížejícím, kterých na místě mohlo být až padesát tisíc, tak oči přecházely rovnou čtvrthodinu.

I v letošním roce ohňostroj na Jih přilákal také návštěvníky ze širokého okolí. Někteří přijeli třeba z Frýdeckomístecka nebo Rožnovska.

Hudební podkres zahájila reprodukovaná píseň Zary Larsson „Uncover“, následovaná tóny skladby ostravské kapely Kryštof „Zůstaň tu se mnou“.  Do třetice se pod oblohou, rozsvícenou světelnými efekty, ozval song „Ilira“ od Alle Farben. Výběr hudby zakončila píseň Karla Gotta „Být stále mlád“.

„Tímto způsobem jsme jako obvod chtěli také uctít památku Karla Gotta, který nás v uplynulém roce – bohužel – navždy opustil,“ připomenul starosta.

Novoroční ohňostroj znovu dokázal, že představuje každoroční atrakci, která lidi spojuje a dokáže na Jih přitáhnout nejen domácí, ale i ty ze vzdálenějších míst.

(ab) Zdroj: Město Ostrava