ŠAMPIONÁT V PARA HOKEJI ZAČÍNÁ JIŽ O VÍKENDU

Nejlepší světový para hokej uvidí diváci již tento víkend v Ostravar Aréně. O titul mistrů světa se utká osm elitních mužstev světové skupiny A. V té jsou kromě české reprezentace i týmy Kanady, USA, Norska, Itálie, Švédska, Koreje a Japonska. Světový šampionát v para hokeji se do Ostravy vrací po 10 letech. V roce 2009 se konal na stadionu Sareza v Porubě, letos budou hokejisté bojovat v Ostravar Aréně, která již dvakrát hostila klasické hokejové mistrovství.

Mistrovství zahájí již tuto sobotu 27. dubna dopolední zápas Itálie se Švédskem, český tým se tento den ve svém úvodním zápase střetne v 15 hodin s Japonskem. Zápas o titul světových šampionů se uskuteční v sobotu 4. května od 16.30 hodin.  Podrobný program MS v para hokeji najdete na webových stránkách paraostrava2019.

Vstupenky zakoupíte v síti smsticket a na pobočkách Ostravainfo. Základní jednodenní vstupné začíná na 50 korunách. Zájemci si mohou ale vybrat i variantu až do výše 500 Kč. Jedná se o dobrovolné vstupné, z nichž pořadatelé pořídí para hokejistům potřebné vybavení – saně, hokejky, posilovací stroje. Dobrou zábavu divákům nabídne i fanzóna.

„Ostrava se v posledních letech stala městem, kde se konají ty nejprestižnější sportovní turnaje. Jsme rádi, že můžeme finančně podpořit i tuto elitní světovou soutěž pro handicapované hokejisty. Světový šampionát může být inspirací pro osoby s handicapem a návodem, jak aktivně a smysluplně trávit volný čas. Dlouhodobě a systematicky podporujeme handicapované občany, a to formou dotací organizacím, které těmto občanům pomáhají,“ řekl primátor statutárního města Ostrava Tomáš Macura.

Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019 má i širší vzdělávací význam. „Několik desítek základních a středních škol z Ostravska se zapojilo do Paralympijských školních dnů. Tento projekt přiblíží život handicapovaných sportovců zdravým dětem. Ty se navíc rozdělí do týmů podle účastníků mistrovství a vytvoří všem zúčastněným státům fanouškovskou základnu,“ popsala zapojení školáků náměstkyně primátora pro školství a sport Andrea Hoffmannová. Je sympatické, že všechny budou mít díky tomuto projekty své fandy.

Ambasadorem letošního šampionátu je brankář Dominik Hašek, který se v průběhu šampionátu setká s jednotlivými týmy i s fanoušky.

(ab) Zdroj: Město Ostrava