Nové relaxační centrum v Orlové od června vítá návštěvníky

Novou wellness část otevřel od června orlovský krytý bazén. Ten se nyní, po doplnění nového relaxačního zázemí, zahrnujícího vše od  whirlpoolu přes různé typy saunování až po solnou jeskyni či Kneippovu lázeň, změnil na kompletní Relax centrum Orlová.

„Sauny, včetně bio sauny, vířivka, solná jeskyně, infra koutek a další součásti wellness pamatují na všechny věkové skupiny,“ přibližuje Petr Lukaštík, provozně – technický manažer městské společnosti SMO Orlová, která je provozovatelem centra.

Původní prostory prošly náročnými stavebními úpravami a výsledek stojí za to. Vše je zaměřeno na plnění hlavního účelu, tj. na upevnění fyzického a psychického zdraví návštěvníků, mj. za využití blahodárných účinků vody a saunování.

„Jsme rádi, že jsme mohli účelně využít prostory již řadu let nefunkční a nevyužívané rehabilitace pod bazénem. Rehabilitace vznikla kdysi pro horníky, pak dlouho nesloužila nikomu. Ted si vše užijí všichni návštěvníci Relax centra,“ říká ředitel SMO Orlová Jaroslav Vaněk. Veškeré náklady spojené se stavebními úpravami a dodávkou technologií financovala městská akciová společnost SMO. Na provozních nákladech se bude podílet město Orlová formou provozní dotace hrazené z rozpočtu města.

Před samotným zprovozněním wellness části Relax centra Orlová probíhalo zaškolení odborné obsluhy, a to jak na ovládání a provoz balneo technologie, tak na údržbu v oblasti elektro a regulační techniky, vzduchotechniky, vytápění a dalších částí technologického zázemí. Vše se stihlo v očekávaných termínech a lidé z Orlové i širšího okolí si tedy nyní mohou v pohodě užívat centrum pro relaxaci a regeneraci v rozsahu, v jakém dosud ve městě chybělo.

(nm)