Nominujte sportovce roku

Foto: Sportovci roku 2021 s náměstkyní primátora Andreou Hoffmannovou. Foto: Martin Grobař. Zdroj: Město Ostrava

Statutární město Ostrava vyhlašuje tradiční anketu Sportovec roku za rok 2022. Město ocení mimořádné sportovní úspěchy a významné aktivity v oblasti sportu v loňském roce.

Nominovat „svého“ sportovce může kdokoliv, nominovaní budou posuzováni dle stanovených kritérií. O vítězích pak rozhodnou zastupitelé města. Nominace lze podávat do 28. února 2023 v šesti kategoriích, kterými jsou: nejlepší jednotlivec, nejlepší kolektiv, talent roku, nejlepší handicapovaný sportovec, sportovní legenda a společensky odpovědná firma. Součástí ocenění sportovců je finanční dar města.

„Ostrava prostřednictvím této ankety zdůrazňuje společenský význam sportu a zdravého životního stylu. Zdraví lidé tvoří zdravé město a my se i tímto způsobem snažíme podpořit zájem dětí, mládeže i dospělých o pohyb a současně poděkovat sponzorům, kteří sport podporují, “ uvedl resortní náměstek primátora Jan Dohnal, který převzal nad anketou záštitu.

Nominace je možné podávat prostřednictvím formuláře (https://1url.cz/MrILK) na webu města. Další informace naleznou zájemci také na webu fajnovysport.cz.

„Naše ocenění je malým poděkováním úspěšným sportovcům, kteří reprezentují město, ale jsou i vzorem pro nás ostatní a případnou motivací k pohybu,“ dodává náměstek primátora Jan Dohnal.

A kdo se umístil na vítězných příčkách naší ankety v roce předchozím můžete zhlédnout ve videu (viz https://www.youtube.com/watch?v=zFfqfgZMd-k) nebo si přečíst v textu (https://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/ostravsti-sportovci-roku-2021-jsou-znami).

(nm)