NEOMEZENÁ WI-FI A NOVÁ APLIKACE PRO CESTUJÍCÍ MHD V OSTRAVĚ

Cestující ve vozidlech Dopravního podniku Ostrava (DPO) se od začátku března mohou připojit k internetu prostřednictvím bezplatné a neomezené wi-fi sítě. Jedinou podmínkou je instalovat si zdarma aplikaci MojeDPO, která zároveň nabízí řadu dalších funkcí.

Přesná poloha cestujícího, nejbližší zastávka MHD, všechna spojení a přestupy, zobrazení nejbližších spojů v reálném čase i jejich aktuální poloha, novinky a zprávy z DPO, možnost on-line zakoupit jízdenku i stažení jízdních řádů pro režim off-line. To vše nabízí vlastní aplikace ostravského dopravního podniku MojeDPO, kterou společně s tisíci dobrovolníky podnik testoval posledních šest měsíců. „Nejsme první dopravní podnik v ČR, který přišel s wi-fi připojením k internetu pro cestující ve vozidlech. Jsme však první dopravní podnik, který zároveň přišel s tak komplexní vlastní aplikací, a kterou budeme dále rozvíjet podle potřeb cestujících,“ řekl generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

„Jsem rád, že Dopravní podnik Ostrava kontinuálně pokračuje ve zlepšování služeb pro cestující. Rozšíření wi-fi a zavedení nové aplikace je dalším krokem při budování si postavení nejmodernějšího městského dopravce v zemi.  Že to náš dopravní podnik s novinkami umí, dokládá třeba průlomový a velmi úspěšný způsob platby kartou s optimalizací tarifu přímo ve vozidlech, který jsme zavedli jako první v Česku a po Londýnu druzí v Evropě,“ zdůraznil primátor Tomáš Macura.

Spuštění aplikace MojeDPO je součástí rozsáhlého projektu digitalizace vozového parku, který zatím nemá nikde jinde v ČR obdobu. Komunikační jednotky s wi-fi zajišťují také komunikaci mezi jednotlivými vozy navzájem a také komunikaci mezi vozy DPO a infrastrukturou. „Pro nás to znamená, že z každé tramvaje, autobusu nebo trolejbusu dostáváme každou vteřinu až sto různých technických hodnot. To pak vede k naší lepší informovanosti o celém vozovém parku a následně například k lepšímu servisu, prevenci poruch, výpravě a samozřejmě celkovému snižování provozních nákladů,“ popsal Daniel Morys.

(nm)