NÁVŠTĚVNOST TURISTICKÝCH ATRAKTIVIT LÁME REKORDY

Pohled na Dolní oblast Vítkovic. Foto: archiv MMO.

Dolní oblast Vítkovic a zoologická zahrada pravidelně patří k „rodinnému stříbru“ ostravských turistických atraktivit, přičemž lákají návštěvníky nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Uplynulý rok opět lámal návštěvnické rekordy.

Historický rekord v návštěvnosti hlásí za uplynulý rok ZOO – 580 091 návštěvníků. Popáté v řadě tak překročili úctyhodnou půl milionovou hranici. Za celou dobu od vzniku v roce 1951 navštívilo Zoo Ostrava už více než 21 milionů lidí.

Stále také roste počet lidí, kteří zavítají do klenotu ostravského industriálního dědictví, do ostravských Hradčan, tedy Dolní oblasti Vítkovice. Vloni ji navštívilo o 19 a půl tisíce lidí více než v roce předešlém a číslo se zastavilo na milionu 675 tisících návštěvnících. Stěžejními událostmi roku 2019 byla záchrana objektu koksovny, vznik Jantarového schodiště slávy, vybudování jediného Stellplatzu v Ostravě – místa pro karavanisty v Landek Parku.

A rekordy zaznamenala i ostravská informační centra a vyhlídková věž Nové radnice. O 50 tisíc lidí vice než předloni navštívilo „íčka“  – přes 360 tisíc lidí. Na radniční věž vyjelo přes 60 tisíc lidí. To je nejvíc od roku 2002, kdy ji město celoročně zpřístupnilo.

(nm) Zdroj: Město Ostrava