NADĚJE POHŘBIL HOLENDA. DUKLA – BANÍK 2:0

Negativní aura Julisky nadále působí. Navzdory slušnému výkonu a hlavně velké převaze v prvním poločase Baník v 7. kole HET ligy prohrál v Praze na Dukle 0:2 a na vítězství na hřišti armádního klubu čeká už od roku 1994. Katem baníkovců se stal Holenda, který ve dvou šancích zachoval chladnou hlavu a poslal hosty domů s prázdnou.

Zase ten start – Baník se podzimního přízraku nezbavil ani na Julisce. Domácí z první akce dali gól. Po autovém vhazování centroval od rohového praporku Holík a urostlý Holenda se někde na deseti metrech hlavou z výskoku trefil k tyči.

Pak už ale historii zápasu daleko výrazněji ovlivňoval Baník, který do zápasu nastoupil znovu bez nedoléčeného kapitána Milana Baroše a nemocného Tomáše Mičoly. Už v 6. minutě se o gólovou rovnováhu mohl postarat De Azevedo, ale jeho průnik a tečovanou střelu vyrazil Rada a Brazilcův opakovaný pokus skončil nad.

Baník neustále stupňoval tlak a ve zbytku prvního poločasu se hrálo v podstatě jen na polovině Dukly, která ale čas od času vyrazila do nebezpečného kontru. Mustedanagič naštěstí ve 13. minutě po brejku s Holendou koncovku nezvládl.

Výrazné územní převaze Baníku chyběl jen větší důraz uvnitř pokutového území, balon se několikrát toulal v gólových stiuacích poblíž Radovy brány. Asi největší příležitost na vyrovnání ve 40. minutě promarnil Bronislav Stáňa, který ve vyložené možnosti z voleje pálil příliš vysoko.

Baník pokračoval v aktivitě i ve druhé půli. Když se ale v 59. minutě neprosadil po de Azevedově centru zprava ani Jakub Šašinka, jehož ránu doprostřed brány zlikvidoval Rada, hra se srovnávala. Opět výrazně efektivnější soupeř v 71. minutě po rychlém protiútoku vpadl do vápna a Holenda ranou pod břevno překonal Petra Vaška podruhé.

Hosté už v závěru nevydolovali síly na obrat. Radu ještě protáhl z dálky Ondřej Šašinka, ale vítězství Dukly neohrozil.

Branky: 3. Holenda, 71. Holenda. Rozhodčí: Franěk – Mokrusch, Pospíšil. ŽK:Mustedanagić, Bílovský – Pokorný, Šindelář.

FK Dukla Praha: F. Rada – Kušnír, Ostojić, Jiránek, Podaný – Milošević, Daniel Tetour – Preisler (77. Brandner), Mustedanagić (66. Bílovský), Holík (73. Schranz) – Holenda.

FC Baník Ostrava: Vašek – Pazdera, Pokorný, Šindelář, Granečný – De Azevedo (86. Hykel), Hlinka (80. O. Šašinka), Hrubý, Stáňa (64. Sus) – Poznar, J. Šašinka.

(rj) text a foto: FC Baník Ostrava