Dopravní podniky opět podpoří Český den proti rakovině

Veřejný prostor mohou zkrášlit i vysazené květiny. Ilustrační snímek: Lukáš Kaboň

Sdružení dopravních podniků České republiky (SDP ČR) a jeho členské dopravní podniky
se i v tomto roce připojují k tradiční veřejné sbírce Český den proti rakovině, kterou pořádá Liga proti rakovině. Na možnost podpořit tuto osvětovou kampaň upozorní letáky ve vozech městské hromadné dopravy. Několik dopravních podniků se zapojí i do prodeje typických žlutých květin. Takzvaný Květinový den se letos koná ve středu 15. května. 

Do podpory projektu se zapojí dopravní podniky z jedenácti měst, a to z Brna, Českých Budějovic, Děčína, Hradce Králové, Karlových Varů, Liberce, Opavy, Ostravy, Pardubic, Plzně a Ústí nad Labem. O Květinovém dni budou informovat na svých sociálních sítích, ale i přímo ve vozech MHD, případně využijí LCD panely nebo digitální nástěnky.

Dopravní podnik města Brna, Dopravní podnik města České Budějovice a Dopravní podnik Ostrava budou žluté květinky nabízet k prodeji na svých zákaznických centrech nebo místech předprodeje, a to od 15. května až do neděle 19. května (dle otevírací doby jednotlivých pracovišť). Dopravní podnik Karlovy Vary nakoupí žluté kytičky pro všechny své řidiče.

„Naším cílem je stejně jako v předchozích letech podpořit aktivity Ligy proti rakovině, která Český den proti rakovině pořádá. Vnímáme prevenci této zákeřné nemoci jako důležité téma, na které je potřeba širokou veřejnost upozorňovat. Díky SDP ČR a dopravním podnikům se informace dostanou ke statisícům cestujících,“ řekl předseda SDP ČR Tomáš Pelikán.

Kytičky budou letos ozdobeny tmavě růžovou stužkou a zájemci si je mohou zakoupit za libovolný příspěvek, přičemž minimální částka činí 20 Kč. Hlavní téma sbírky je pro tento rok prevence rakoviny prsu a screeningové programy.

Přispět je možné také prostřednictvím nákupu e-kytičky odesláním dárcovské SMS ve tvaru 𝗗𝗠𝗦 𝗞𝗩𝗘𝗧 𝟯𝟬 nebo 𝗗𝗠𝗦 𝗞𝗩𝗘𝗧 𝟲𝟬 nebo 𝗗𝗠𝗦 𝗞𝗩𝗘𝗧 𝟵𝟬 nebo 𝗗𝗠𝗦 𝗞𝗩𝗘𝗧 𝟭𝟵𝟬 na číslo 𝟴𝟳 𝟳𝟳𝟳. Cena DMS je 30, 60, 90, 190 Kč. Více informací najdete na www.cdpr.cz.

Ilustrační foto

(ab)