NA PLZEŇ V RETRO DRESECH

Speciální edicí retro dresů si v sobotním utkání proti Plzni Baník připomene 95. výročí svého premiérového soutěžního zápasu. Přesně v takové červenobílé kombinaci vyběhli hráči SK Slezská 4. března 1923 na Nové střelnici do svého prvního souboje o body proti ostravskému Slovanu.

“Klubovými barvami Baníku jsou modrá a bílá. Málokdo ale ví, že v prvopočátcích Baníku tomu tak nebylo a první zápasy odehrál Baník v pruhovaných bíločervených dresech,” vysvětlil historik klubu a dlouholetý trenér a funkcionář Jaroslav Janoš. “Kdybychom chtěli být přesní, museli bychom z dresů odstranit dokonce i čísla, neboť ta se na fotbalových dresech poprvé objevila až v roce 1928. To by ale bylo proti současným regulím ligy.“

Další zvláštností pruhovaných dresů je skutečnost, že na nich s výjimkou povinného loga HET ligy nebude ani klubový znak a žádná sponzorská loga. “Nic z toho na prvních dresech Baníku nebylo. Naši marketingoví partneři, především město Ostrava a hlavní partner MW Dias, byli tak velkorysí a laskaví, že nám umožnili učinit tuto výjimku,“ vysvětlil obchodní a marketingový ředitel klubu Jindřich Středula.

Speciální kolekci dobových dresů, ve které hráči nastoupí jen proti Plzni, si po zápase budou v dražbě moci zakoupit i fanoušci. “Bude se opravdu jednat o identické dresy, ve kterých hráči nastoupí proti Plzni. Dokonce je nebudeme ani prát. Ihned po zápase každý hráč svůj dres podepíše, pak se dres usuší, zapečetí a půjde do dražby,“ prozradil Jindřich Středula.

Výtěžek z aukce, o které budeme ještě detailněji informovat, poputuje na nově založenou Nadaci Baník.

(nm) zdroj: FC Baník Ostrava, www.fcb.cz