LUBOŠ KOZEL: V KRÁTKÉ PAUZE TÝM KONDIČNĚ MOC NEZTRATIL

Foto: Trenér Luboš Kozel, FC Baník Ostrava

Zimní pauza je minulostí, Baník už na Bazalech nabírá síly k „jarnímu“ ligovému startu. Trenér Luboš Kozel má na přípravu extrémně málo času. Vždyť za necelé dva týdny už se bude znovu hrát o ligové body.

V jakém stavu se vám mužstvo po Novém roce na Bazalech sešlo?

Hráči, kteří trénink absolvovali, jsou v dobrém stavu. Měli de facto volno jen týden, pak už se připravovali na individuální bázi. Tím, že se začíná tak brzy, jsme to tak prostě museli udělat. A teď už se můžeme věnovat fotbalovým věcem a ne kondičním.

A pokud jde o absence?

Máme dva zraněné hráče, u kterých doufám, že už to nebude na dlouho. A dva nemocné, z nichž jeden v tomto týdnu ještě nebude, druhý, doufám, že už zítra nebo pozítří s tréninkem začne.

S Baníkem už nepokračují Milanové Lalkovič a Jirásek, o jehož přestupu se nyní také jedná…

Věděli jsme, že „Lalky“ skončí. U „Jirase“ to na konci podzimu ještě úplně jasné nebylo, nicméně i když je nás teď o dva méně, pořád si myslím, že je to dostačující. Ještě se to může změnit, protože se stále řeší jeden možný odchod a zároveň se snažíme taky o nějaký příchod. Na zkoušce máme Muhammeda Sanneha, což je dvacetiletý pravý bek, který teď působí v Estonsku. Podíváme se na něj a uvidíme, jak dopadnou i ty ostatní věci.

Zimní pauza je letos extrémně krátká…

Musíme to vzít jako fakt. U nás to nebývalo pravidlem, jsou ale soutěže, kde to tak běžně funguje. Ona i ta přestávka byla daleko kratší, než obvykle bývá, takže si myslím, že z kondičního hlediska hráči za tu dobu zase tolik neztratili. Vždyť ještě 23. prosince hráli.

Do prvního ostrého zápasu, jímž bude 17. ledna duel se Spartou, stihnete odehrát jen dva přípravné duely…

Platí totéž, co už jsem říkal, že ta doba od posledních ligových zápasů není tak dlouhá. Takže se dá vycházet i z nich. Je dobře, že ty zápasy hrát budeme. Třeba i pro kluky, kteří tolik nehrávali. Nehraje se MSFL, takže neměli žádné zápasové vytížení a herní praxe jim chybí. I kvůli nim jsem rád, že se teď dostanou trochu do hry.

Jak jste přijal rozhodnutí, že odložené zápasy proti Slovácku a Liberci sehraje Baník hned v lednu…

Řeknu na rovinu, že radost nám to úplně neudělalo. Myslíme si, že volných termínů je do března ještě asi sedm nebo osm. Tam by se to taky dalo sehrát a myslím, že nebylo úplně nutné hrát to v tomto období za lednového počasí. Budeme hrát čtyřikrát doma, takže hřiště dostane taky zabrat. A i pro to mužstvo je to po pauze na úvod velice náročný program.

Pět utkání během dvou týdnů…

Ten začátek je brutální, protože v období od 17. ledna do konce ledna odehrajeme pět zápasů. To není jednoduchý start, ale musíme se s tím vyrovnat.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava