Kryštof, Tři sestry, Horkýže slíže. Na Slavnosti Ostravaru se vrací hvězdná sestava.

Kryštof, Tři sestry, Horkýže slíže. To jsou tři hlavní kapely, na které se můžeme těšit příští rok na jubilejních dvacátých Slavnostech pivovaru Ostravar. První  super zvýhodněná  edice vstupenek zmizela z internetového předprodeje takřka okamžitě. „Nyní uvádíme do prodeje další zlevněnou edici, kdy dvoudenní vstupenka přijde na 390 a jednodenní na 250 korun,“ říká Jan Vošta z Ostravaru.

Za půl roku se opět na dva dny otevřou brány ostravského pivovaru, aby přivítaly návštěvníky jubilejních dvacátých Slavností pivovaru Ostravar. Slavnosti Ostravaru se budou v areálu ostravského pivovaru konat 19. a 20. června a účast na nich již přislíbili Richard Krajčo s kapelou Kryštof, Lou Fanánek a Tři sestry a Kuko a Horkýže slíže.

“Slavnosti pivovaru jsou něco, na co se my pivovarští těšíme z celého roku asi nejvíc,” říká osmnáctý vrchní sládek pivovaru Ostravar Jan Řehůřek. „Vždy se snažíme, aby se návštěvníci u nás v pivovaru cítili co nejlépe a aby je to bavilo. Proto opět chystáme hospody s pivem do skla a posezením, připravujeme exkurzní trasu a chystáme i pár překvapení v rámci pivního workshopového programu.

Skvělé kapely i bohatý pivní program

“V první fázi jsme si říkali, že oslovíme tři kapely, které se během 20 let zapsaly zlatým písmem do historie Slavností. To znamená Kryštof, Tři sestry a Horkýže slíže,” vysvětluje letitý promotér Slavností Jan Vošta z Ostravaru. “Jsem rád, že všechny tři naše pozvání přijaly a že můžeme našim fanouškům slíbit, že se příští rok na Slavnosti vrátí opravdu hvězdná sestava.”

Kryštof

O koncerty kapely Kryštof je na Ostravaru vždy obrovský zájem. Jedno Kryštofí vystoupení však ční nad jiné. Památný koncert na střeše pivovaru z roku 2014, který v Ostravaru sledovalo deset tisíc diváků a na internetu dalších 40 tisíc lidí. 

 Tři sestry 

Nejpivnější kapela ze všech se v Ostravaru objevila poprvé v roce 2017. Lou Fanánek pobláznil všechny návštěvníky a s jeho Třemi sestrami zpíval celý pivovar.

Horkýže slíže

Kapela Horkýže slíže způsobila senzaci v ostravském pivovaru už v roce 2005. Tehdy se poprvé hlavní scéna Slavností přesunula z nádvoří do otevřenější zadní části pivovaru, a i tak tam kvůli bláznivým Horkýžům nebylo k hnutí. 

Celkem by se mělo v Ostravaru objevit 15 kapel a kromě hudebního programu se návštěvníci budou moci těšit na bohatý doprovodný pivní program a první pivní workshopovou scénu, která měla letos premiéru a byl o ní stejně velký zájem jako o hudební vystoupení. Pivo poteče z 60 píp a na řadě míst se bude čepovat nepasterizovaný Ostravar přímo z ležáckých tanků.  Nezklameme ani fanoušky Mustangu, speciálů nebo Černé Barbory.

První vstupenky zmizely okamžitě 

S ohledem na hvězdnou sestavu a jubilejní ročník se Ostravar rozhodl začít s předprodejem již před Vánocemi. „První  super zvýhodněná  edice byla pryč za pár hodin. Nyní najíždíme na další slevněnou edici, kdy dvoudenní vstupenku pořídíte za 390 a jednodenní za 250 korun. Vstupenky jsou v předprodeji na našich internetových stránkách ostravar.cz i na gout.net,” upozorňuje Jan Vošta z Ostravaru. V ceně vstupenky je již tradičně pro návštěvníky starší 18 let pivo na uvítanou zdarma.

(ab)