Když jenom důchod nestačí. Jak si v důchodu přilepšit.

Často to bývá stejný scénář. Člověk odejde do důchodu, kterého už se nemohl dočkat a těší se, že si konečně splní své sny. Jenomže místo toho zjistí, že po tom, co vyčerpal naspořené peníze, tak s důchodem jen stěží vyjde. Jaké má tedy možnosti?

Stěhování do menšího

Jako první se nabízí prodej nemovitosti, ve které senior bydlí a zakoupení levnější a menší nemovitosti, u níž budou nižší i náklady na bydlení. Bohužel je to spojené s opuštěním známého místa, sousedů i přátel, což bývá pro starší lidi, kteří mají již zapuštěné kořeny, velmi bolestné. Prodej nemovitosti je tedy řešením pouze pro ty, co nejsou příliš vázáni na svůj původní domov a místo.

Spotřebitelský úvěr

Další možností je spotřebitelský úvěr, ale senior si musí být jistý, že bude mít úvěr společně s úroky z čeho splatit. Úvěr je krátkodobým řešením zejména v naléhavých případech. Navíc se týká jen seniorů do 70 let věku, protože starším lidem banky už nepůjčují.

VÝHODY RENTY Z NEMOVITOSTI:

ZÍSKÁTE PENÍZE NA COKOLI (NAJEDNOU ČI POSTUPNĚ)

ZA VAŠEHO ŽIVOTA NEMUSÍTE NIC SPLÁCET A NIKDY SE NESPLÁCÍ VÍCE NEŽ CENA NEMOVITOSTI

ZŮSTÁVÁTE BYDLET DOMA A JSTE NADÁLE VLASTNÍK SVÉHO BYTU ČI DOMU

MŮŽETE ŽÍT DŮSTOJNĚJI A ŽIVOT SI VÍCE UŽÍVAT

Prodej nemovitosti s právem dožití

Senioři mohou také prodat nemovitost s právem dožití a převést ji na osobu, kterou velmi dobře znají a důvěřují ji. Nevýhodou tohoto řešení je, že vztahy se mohou časem zhoršit a vzniká riziko, že nový majitel bude chtít seniora vystrnadit. Krom toho senior také ztrácí svou flexibilitu v nakládání s nemovitostí a přichází i o případný budoucí nárůst ceny nemovitosti.

Zpětná hypotéka

Renta z nemovitosti od FINEMO.CZ neboli zpětná hypotéka oproti tomu nabízí možnost získání financí ve formě úvěru, který senior nemusí za svého života splácet. Dále žije ve své nemovitosti, zůstává jejím vlastníkem a po jeho smrti se hodnota úvěru odečte od dědictví.

Chcete vědět víc?

Další informace o Rentě z nemovitosti najdete na webu: www.rentaznemovitosti.cz. Můžete zde požádat o orientační kalkulaci a seznámit se s příběhy klientů. Můžete také zavolat na tel.     233 321 850Máme licenci České národní banky.

 

(kp)