Čtyři dny po remízovém duelu s Jabloncem jde Baník opět do boje.

Čtyři dny po remízovém duelu s Jabloncem jde Baník opět do boje. Ostravané otevřou 23. kolo FORTUNA:LIGY utkáním v Českých Budějovicích na hřišti největšího překvapení dosavadní sezony; místní Dynamo je jako nováček soutěže na čtvrtém místě a na kontě má o jeden bod více než Baník. Utkání má výkop v pátek v 18 hodin.

Jihočeši se po návratu do ligy drží opravdu nečekaně vysoko. “Je to typické mužstvo, od kterého se před sezonou nic zvláštního nečekalo, ale během sezony mu přibyli dva kvalitní zkušení hráči Drobný a Sivok, a tomu mužstvu to pomohlo. Tím, jak se jim začalo dařit, získali sebedůvěru a jsou na vlně, kdy dávají hodně gólů. Hrají jednoduchý, pragmatický fotbal založený na pracovitosti. Mají rychlostní typy v ofenzívě a jsou nepříjemní pro kohokoliv,” charakterizoval soupeře kouč Luboš Kozel.

Pro Baník je to na jaře po Slovácku a Jablonci další zápas s nejbližším sousedem v tabulce, další zápas s velkým významem pro umístění v horní šestce. Baník se i do něj pokusí přenést výkon z úvodních kol jara.

“Budějovicejsou doma silné, ale bude to o tom, abychom podali výkon, jakého jsme schopni. Určitě nejsme bez šancí. Každé mužstvo má své přednosti i nedostatky, a pak je to o tom jednom utkání, jestli se dokážete prosadit svými zbraněmi, nebo soupeř bude silnější,” konstatoval Luboš Kozel.

Ostravští měli na regeneraci sil po pondělním utkání jen tři dny, trenér navíc nemůže počítat s marody Adamem Jánošem, zatímco Robert Hrubý je už v pořádku a s týmem na jih ve čtvrtek odcestoval. “Nikdo další si na nic nestěžoval. Věřím, že tři dny mezi zápasy je dostatečná doba na to, abychom byli připraveni. Jsem rád, že kádr je vyrovnaný, že je kam sáhnout, a není to jen o dvanácti hráčích,” doplnil Luboš Kozel.

Vstupenky do hostujícího sektoru se dají pořídit online na oficiálním českobudějovickém webu, lístky budou i na místě v pokladnách stadionu.


FORTUNA:LIGA – 23. kolo:

České Budějovic (4. místo, 36 bodů) – Baník (5. místo, 35 bodů)

Pátek 18:00, Střelecký ostrov

Rozhodčí: Klíma – Caletka, Batík


Nejlepší střelci: Schranz (7) – Potočný (9)

Absence: Polom (zranění) – Baroš, Lalkovič, Jánoš (všichni zranění)

Komu hrozí stop: Hrubý, Jánoš, Pokorný, Procházka, Šašinka (všichni 3 ŽK), Potočný (7 ŽK)


BANÍK VS ČESKÉ BUDĚJOVICE V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 37 / 16-11-10 51:39

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Rajtoral, Mičola, Magera 3 – Vácha 4

Nejvyšší výhra: 5:1 (21. května 2007)

Nejvyšší prohra: 0:3 (4. listopadu 2007)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (15září 2019)

BANÍK – ČESKÉ BUDĚJOVICE 2:1 (1:0)

Branky: 43. Fillo, 54. Diop – 81. Rabušic. Rozhodčí: Pechanec – Caletka, Ratajová. ŽK: Jánoš – Havel, Sivok, Čavoš, Javorek, Novák, Horejš (trenér). ČK: 90.+1. Sivok. Diváci: 8472.

Baník: Laštůvka (69. Budinský) – Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman – Reiter, Jánoš, Hrubý (87. Šindelář), de Azevedo – Diop, Baroš (72. Smola). Trenér: Páník.

České Budějovice: Staněk – Čolič, Havel, Sivok, Novák – Čavoš, Havelka (60. Rabušic) – Brandner (79. Mršič), Javorek, Schranz – Ledecký (46. Delarge). Trenér: Horejš.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava