Jeden člověk byl zraněn při požáru dvojdomku v třinecké části Staré Město, vznikla škoda za 250 tisíc korun

Tři hasičské jednotky se v pondělí 9. listopadu 2020 odpoledne zapojily do likvidace požáru dvojdomku v Třinci – Starém Městě.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena deset minut před šestnáctou hodinou. K zásahu byly vyslány jednotky ze stanice HZS MSK v Třinci a dobrovolní hasiči z Bystřice a třinecké místní části Guty.

Hasiči po příjezdu na místo události poskytli předlékařskou první pomoc jednomu člověku, který se nadýchal zplodin hoření a utrpěl popáleniny. Po příjezdu zdravotnické záchranné služby jej předali do jejich péče.

Z druhé části zasaženého dvojdomku jednotky evakuovaly další dva lidi a také psa. Plameny se z hořící poloviny domu začaly šířit i na střechu objektu, vnitřní prostor byl požárem zcela zasažen.

Hasičům se ho v dýchací technice a s podporou termokamery podařilo lokalizovat za necelou hodinu od příjezdu na místo, další přibližně hodinu zabralo rozebírání konstrukcí a dohašování skrytých ohnisek.

Hasiči věnovali dvěma nezraněným dětem z domu na uklidnění plyšové hračky, které s sebou pro podobné situace vozí ve svých cisternách.

Vyšetřovatel předběžně odhadl výši způsobené škody na čtvrt milionu korun, příčina vzniku požáru je v šetření. Na místě zásahu byla velitelem do půlnoci ponechána na dohled jednotka z části Guty.