Hotel Maměnka na Pustevnách je opět plně v provozu

Hotel-Maměnka-na-Pustevnách.-Na-rekonstrukci-kotelny-přispěl-pivovar-Radegast

Malebný horský hotel Maměnka na Pustevnách má novou kotelnu a může dál sloužit jako hotelový objekt. Rekonstrukce kotelny trvala tři měsíce. Projekt zahrnoval kompletní výměnu vytápění a ohřevu teplé vody a následnou sanaci vlhkého zdiva a kamenné terasy. Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm získalo na rekonstrukci významný finanční příspěvek z grantového programu Radegast lidem.

Rekonstrukce se týkala výměny stávající technologie kotelny, bez níž by objekt Maměnky nemohl dál fungovat jako ubytovací zařízení pro návštěvníky Pusteven. Původní elektrokotelna, částečně zapuštěná do svahu, která zásobovala všech 11 pokojů teplou vodou a ústředním topením, už byla na hranici své životnosti. Proto se Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm rozhodlo podat projektovou žádost na rekonstrukci kotelny v rámci grantového programu Radegast lidem a společně s dalšími čtyřmi vítěznými projekty grantový příspěvek na realizaci projektu získal.

„Sanací zdiva v kotelně jsme omezili zemní vlhkost a zasakování srážkových vod. Novým vybavením kotelny jsme zajistili standardní podmínky ubytovacího zařízení,“ vysvětluje Olga Holišová z Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Ikonická Maměnka je tak opět v provozu. Grantový program pivovaru Radegast – Radegast lidem pečuje nejen o přírodní bohatství a udržitelný turismus v Beskydech, ale pomáhá také s obnovou místního kulturního dědictví a tradic. V loňském roce rozdělil v severomoravském regionu vybraným projektům 1,5 mil. korun. Další ročník odstartuje letos na jaře.

(nm)