Hlasování o titul Alej roku 2021 se blíží ke konci! Dosavadní favorité jsou z Jihočeského a Moravskoslezského kraje

Hlasování o krásku, která nemusí mít ten nejútlejší pas a jejíž věk není omezen na dvojciferné číslo, se blíží do finále! Pomyslnou korunku krásy si už brzy nasadí jedna z 93 alejí nominovaných ze všech krajů České republiky, které bojují o titul Alej roku. Hlasování odstartovalo 2. listopadu 2021 na stránkách www.alejroku.cz a končí 11. ledna 2022. Pořadatel, sdružení Arnika, ke konci uplynulého roku odtajnil průběžné počty hlasů, aby se lidé mohli podívat, jak si vedou jejich favorité. Zájem o nominované aleje v době odtajnění prudce vzrostl a během 17 dní přibylo neuvěřitelných 1800 hlasů. 

“Děkujeme všem, kteří jste zaslali vaše aleje, vaše fotografie. Já mám tuto soutěž moc ráda a budu ráda, když se do ní ještě zapojíte i vy! Pojďme uzavřít takhle krásně náš 11. ročník, a to příští úterý 11.1. přesně ve 12 hodin. Jsme zvědavá, koho v druhé polovině ledna vyhlásíme jako celorepublikového a regionálního vítěze,” vyzvala veřejnost k hlasování patronka soutěže Petra Vojtková, známá muzikálová zpěvačka a herečka. 

„S radostí jsem pozorovala, jak veřejnost zareagovala na odtajněný průběh hlasování, mnoho lidí to skutečně povzbudilo k aktivitě. Cílem této soutěže je upozornit na krásu alejí, které dnes z naší krajiny často mizí kvůli výstavbě silnic nebo jejich zanedbanému stavu. Je důležité si uvědomit, o jaký zázrak přírody bychom se mohli připravit, pokud se nad jejich ochranou vážně nezamyslíme,” řekla organizátorka soutěže Klára Ondrigová. Prozradila také, které aleje získaly ke konci roku 2021 nejvíce hlasů.  

 

Pořadí k 31.12. 2021 

Název  

Počet hlasů k 31.12.2021 

1. 

435 

2. 

288 

3. 

278 

4. 

277 

 
  

Připomínáme, že nominující celorepublikové vítězné aleje obdrží let balonem od Lucky Balon. Všech 14 regionálních vítězů se pak může těšit na dárkové balíčky s poukazy od FotoŠkoda, knihy o památných stromech nebo vstupenky do botanických zahrad po celé České republice.* Patroni ankety u letošního ročníku navíc zvolí nejkrásnější fotografii, jejíž autor získá digitální zrcadlovku značky Canon. 

Cílem ankety je přitáhnout pozornost veřejnosti k alejím, které patří ke zdravé a fungující krajině. Hledejte s námi nejkrásnější vznosná stromořadí, upozorněte na ty, kterým hrozí zánik, a představte nám mladé aleje, které jste vysadili a o které budete pečovat i v příštích letech. 

Krajina bez alejí je jako obraz bez rámu. 

(ab)