Hasiči v noci vyprošťovali fabii z potoka, do rána zasahovali u devíti nehod

Profesionální hasiči (HZS MSK) z Frýdku-Místku zasahovali v noci na pondělí 22.3.2021 v obci Ostravice (okres Frýdek-Místek) u nehody osobního automobilu Škoda Fabia, které skončilo na střeše v potoce – v přítoku do řeky Ostravice. Řidič byl zraněn, skončil v péči ZZS MSK.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno zhruba dvě hodiny před nedělní půlnocí. Do Ostravice vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Frýdek-Místek, včetně vyprošťovacího automobilu Tatra 815.

Hasiči zabezpečili havarovanou fabii, jejíž řidič byl v době příjezdu venku, před případným požárem: Po zdokumentovaní nehody Policií ČR ji vytáhli hydraulickou rukou vyprošťovací Tatry a převrátili na kola. Únik provozních kapalin nebyl zjištěn.

Od této nehody do pondělního rána jednotky HZS MSK vyjížděly, hlavně v souvislosti s nepříznivým počasím, ještě k dalším osmi nehodám. Celkem 3x okres Frýdek-Místek, 3x Novojičínsko, 2x Bruntálsko, 1x okres Ostrava-město.

Krátké video z vyprošťování fabie: https://youtu.be/8A8oCj1IXVA