Fúze Akordu a Pokladu dokončena

Dva ostravské domy kultury budou od letošního roku fungovat pod jedním vedením a jednou hlavičkou. Nový název společnosti je AKORD & POKLAD, s.r.o.  Fúze obou organizací přinese ekonomické úspory i možnost spolupráce při pořádání kulturních akcí.

Kulturní domy v Zábřehu a Porubě budou fungovat jako jedna společnost pod hlavičkou AKORD & POKLAD, s.r.o.  „Chtěli jsme v názvu společnosti zachovat obě značky, protože Akord i Poklad jsou dnes u ostravské veřejnosti hluboko zapsané. A zároveň poněkud zatlačit do pozadí označení kulturní dům, které občas ještě evokuje staré šedivé časy,“ říká jednatelka Darina Daňková. Dodává, že Akord je již dlouho moderním společenským a kulturním centrem a Poklad se jím stane po dokončení rekonstrukce.

Fúze obou domů kultury přinese nejen ekonomické úspory, ale především synergii díky propojení zkušeností a znalostí zaměstnanců Akordu. Po zahájení činnosti Pokladu se z obou společenských center stanou „parťáci“ pro kulturní i obchodní aktivity.

S organizací kulturních akcí v Porubě však vedení „nové“ společnosti nebude čekat do otevření zrekonstruované budovy Pokladu. „Již letos připravujeme kulturní akce v obvodu Poruba, i když se odehrají bohužel v jiných prostorách. Chceme ukázat, že spojení s Akordem má pro Porubu smysl,“ říká jednatelka Daňková.

U Pokladu byl v prosinci 2017 předán posudek stávajícího stavebně-technického stavu budovy, na který naváže aktualizovaná projektová dokumentace. V první polovině letošního roku bude vyhlášeno nové výběrové řízení a ve druhé polovině roku začnou stavební práce, které definitivně završí rekonstrukci porubského kulturního stánku.

(nm) zdroj: Město Ostrava, www.ostrava.cz