Formu Baníku otestuje Vasas Budapešť

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Maďarský Vasas FC bude druhým soupeřem Baníku na herním soustředění v Turecku. Utkání se bude hrát v úterý 17. ledna od 16 hodin středoevropského času na hřišti v areálu Papillon sports center.

Jarní prvoligová premiéra se pomalu blíží a po úterním utkání bude Baníku zbývat už jen generálka s Crakovií Krakov, to však nemá podle trenéra Pavla Hapala na to, v jakém složení do zítřejšího utkání Baník nastoupí, vliv. „Pokud jde o úvahy o základní sestavě pro první jarní ligový zápas ve Zlíně, něco už v hlavně máme. Něco se nám i vybarvilo v tomto přípravném období, protože někteří hráči se v jeho průběhu výkonnostně zvedli a vypadají velice dobře. Nicméně stále nám jde především o to, aby hráči dostávali v zápasech co největší minutáž,“ řekl Pavel Hapal, trenér Baníku. „A stejně k tomu přistoupíme i v tom posledním utkání, i když je to generálka. My tady ty tři duely bereme všechny jako přípravné. A až v tom týdnu před utkáním ve Zlíně se rozhodneme pro nějakou základní sestavu na základě toho, jak budou hráči aktuálně připraveni,“ pokračoval trenér Baníku.

V utkání proti nyní poslednímu celku maďarské nejvyšší soutěže bude chtít Pavel Hapal vidět leccos z toho, čím se Baník prezentoval zejména ve druhé půli utkání s Koronou Kielce. „Ale současně budu chtít vidět ponaučení z úvodních minut toho minulého utkání, protože k prvnímu poločasu jsme výhrady měli, tam to úplně optimální nebylo,“ pokračoval Pavel Hapal.

Jeho tým se ze známých důvodů připravuje v Turecku bez útočníka Ladislava Almásiho, jenž si v domácích podmínkách léčí pochroumané vazy v kotníku. „Bereme to jako věc, která přišla. Věříme, že se brzy vrátí i když to možná bude trošku trvat, protože byl nemocný i před startem přípravy, takže to zprovoznění do plné formy bude chvíli trvat,“ řekl Pavel Hapal s rozvahou v hlase. „Ale máme další dva tři útočníky nebo ofenzivní hráče a je na nás, abychom si s tím poradili,“ uzavřel trenér Baníku

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava