FINANČNÍ DAR RODINÁM HORNÍKŮ

Ostravští zastupitelé schválili dar Nadaci OKD ve výši 325 tisíc korun pro rodiny pozůstalých po neštěstí v dole ČSM ve Stonavě, ke kterému došlo 20. prosince loňského roku. Finanční dar bude rozdělen rovnoměrně všem postiženým rodinám. Každá obdrží dar ve výši 25 tisíc korun.

K důlnímu neštěstí sice nedošlo v Ostravě, ale jsme region, který spojuje hornická minulost a proto se nás neštěstí v dole ČSM ve Stonavě dotýká. Všichni soucítíme s rodinami zahynulých horníků. Nemůžeme nahradit lidské životy, ale přispějeme nadaci, která rozdělí peníze jejich rodinám. Finanční prostředky pomohou zmírnit jejich složitou situaci. Děkuji všem, kteří hlasováním podpořili schválení daru,“ řekl ostravský primátor Tomáš Macura.

V místě ohradníku Dolu ČSM Sever došlo k důlnímu neštěstí, v jehož důsledku přišlo o život 13 lidí  a další byli zraněni. Jednalo se o jednoho českého a 12 polských horníků. Příčinou bylo zapálení metanu, který způsobil devastaci některých důlních pracovišť.

Statutární město Ostrava v minulosti opakovaně přispívalo na humanitární účely postiženým městům, krajům a právnickým i fyzickým subjektům, například městům Praha, Drážďany, Frýdlant, Frenštát pod Radhoštěm, Biskupství opavsko-ostravskému a dalším.

(ab)