Famózní Vítkovice se omluvily za předchozí propadáky

Byl to zápas, jaký lze bez problémů označit za jeden z vrcholů sezony. Bez ohledu na to, co nás v té letošní ještě čeká. Nedělní extraligový duel mezi hokejisty Vítkovic a Třince přinesl všechno, co od takového duelu diváci očekávají. Šance, góly, souboje, drama, zvraty a k tomu téměř vyprodané hlediště vítkovické Ostravar areny. Duel nakonec skončil vítkovickým vítězstvím 6:3. Ostravané o něm rozhodli v poslední třetině, kterou vyhráli 4:0!vit-tri150117-44

„Nechválíme často, ale tentokrát patří hráčům do kabiny obrovský dík,“ poznamenal po utkání vítkovický trenér Jakub Petr. Měl v posledních dnech a týdnech několik důvodů být kritický. On i jeho asistent Pavel Trnka. Po utkání s Mountfieldem, v němž Ostravané doma prohrávali už 0:6, aby nakonec královéhradeckému soupeři podlehl 3:6, mluvil o tom, že výkon Vítkovic neměl extraligové parametry.

A po páteční porážce 0:5 v Olomouci se zase hodně zlobil Petrův asistent Pavel Trnka. „Máme v týmu hráče, kteří mají kvalitu, aspoň si to o sobě myslí. Na ledě to ale vypadá tak, že nejlepší je čtvrtý útok složený z nejmladších hráčů. Je otázkou, zda my jako trenéři můžeme týmu poskytnout ještě kvalitnější servis. A jestli by se hlavně ti zkušení hráči neměli zamyslet nad tím, co do mužstva přinášejí oni,“ čílil se v pátek Trnka.

V neděli se Vítkovice rehabilitovaly. „Potřebovali jsme to,“ poznamenal Petr.

Vítkovice se hned v první minutě ujaly vedení, hosté ještě do první pauzy vyrovnali. I ve druhé třetině dali Ostravané první gól, Oceláři ale přidali dva a najednou to bylo 2:3. A nastala pasáž hry, kterou Petr označil za klíčovou. „Byl tam takový hluchý pětiminutový úsek a bylo důležité, že v něm Třinec nepřidal další gól,“ konstatoval vítkovický trenér.

To, co přišlo v poslední třetině, muselo uspokojit i oba náročné vítkovické trenéry. Nejdříve Květoň srovnal na 3:3, pak Szturc šikovně tečoval Němcovu střelu a dostal Vítkovice do vedení. Načež předvedl akci večera Radoslav Tybor, autor úvodního gólu utkání. Rozjel se s pukem z vlastní poloviny, soupeř ho hákoval. Rozhodčí zvedl paži na znamení, že bude vylučovat, Tybor však navzdory pádu udržel puk na holi, zvedl se z kolen na brusle a akci dokončil střelou, kterou gólman Hrubec nechytil.

Bylo to 5:3, hala se třásla nadšením a Vítkovice atmosféru vygradovaly šestým gólem docíleným ve vlastním oslabení. Hotové K.O. „Takhle nějak si s Pavlem Trnkou představujeme, že bychom měli hrát,“ pravil Petr. „Byla tam kvalita, bylo tam nadšení a zpátky i ta defenzivní práce, která nás zdobila v minulých zápasech,“ dodal vítkovický trenér, jehož tým může dál bojovat o účast v elitní šestce, která zaručuje postup do čtvrtfinále play-off.