Druhé vyrovnání nepřišlo: Dynamo – Baník 2:1

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Ze Střeleckého ostrova se Baník vrací bez bodu. Na úvodní gól Českých Budějovic ještě dokázal zareagovat vyrovnáním, ve druhé půli však rozhodl domácí Marcel Čermák o konečném výsledku České Budějovice – Baník 2:1.

Baník v prvních minutách především tlumil domácí aktivitu. V sedmé minutě podnikl první nebezpečný brejk, z něhož nakonec rezultoval první roh. A první velká šance. Centr Jiřího Fleišmana možná trochu nečekaně propadl až k Matěji Šínovi, ten stačil zareagovat, pohotově z první vypálil, ale trefil přesně místo, kde stál gólman Šipoš.

Na druhé straně se pak do velmi nebezpečné pozice středem tlačil Nigérijec Adediran. Jiří Fleišman ho v kritické chvíli dokázal odzbrojit.

Ve 13. minutě napálil domácí Lukáš Havel odražený míč do ostravské sítě, gól však nebyl pro předchozí ofsajd uznán.

Ve 22. minutě zahrozil Roman Potočný, po rohovém kopu hlavičkoval těsně vedle.

A za osm minut vracel Michal Škoda přetažený míč hlavou zpět do malého vápna a vracející se Zdeněk Říha si jej smolně srazil do vlastní branky.

Vyrovnání přišlo ve 45. minutě. Po faulu na pronikajícího Cadua odpískal sudí Berka přímý kop z nějakých osmnácti metrů. Jiří Fleišman podstřelil postavenou zeď, jejíž hráči vyskočili, a dostal tím do bezvýchodné situace i gólmana Šipoše.

První velká šance druhé půle byla k vidění v 56. minutě. Měl ji Tomáš Zajíc, jenž se ocitl za zády obránců Baníku, udělal si v šestnáctce prostor ke střele, skvěle však zakročil Jan Laštůvka. Následnou dorážku stačil zablokovat Karel Pojezný.

O chvíli později zůstal Tomáš Zajíc v šestnáctce Baníku znovu nepokrytý, dlouhý míč, který na něj směřoval, přiťuknul proti noze Marcelu Čermákovi, a ten nekompromisně poslal balon do sítě.

Vzápětí hlavičkoval nebezpečně Škoda, mířil těsně mimo. A na druhé straně po rohovém kopu Ladislav Almási těsně nad.

V 82. minutě rozehrál přímý kop zpoza boční hranice šestnáctky Benjamin Čolič a Lukáš Havel zblízka napálil tyč.

Krátce před koncem nejdřív Ladislav Almási těsně minul, a pak podnikli hosté nebezpečný brejk do otevřeného prostoru, Muhamed Tijani předložil Ladislavu Almásimu, jemuž chvíli trvalo, než míč zpracoval a následnou střelu už mu stačila domácí obrana zablokovat, čímž pro svůj tým definitivně zachránila tři body.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava