DIVADELNÍ FESTIVAL LETNÍ ŠAPITÓ HLÁSÍ ZMĚNY V PROGRAMU

Druhý ročník divadelního festivalu Letní Šapitó nabídne divákům nabitý divadelní program nově doplněný o kultovní one man show Caveman a inscenaci o jeskynní ženě Cavewoman. Pořadatelé také nahradili dvě představení zrušené vystupujícími. V programu se tak objeví komedie Na ostro a Kdy to bylo naposled. Festival se uskuteční od 11. do 16. června 2019 na Hlučínské štěrkovně. Vstupenky jsou k dostání na webu letnisapito.cz.

„Po úspěšném loňském ročníku festivalu Letní Šapitó s návštěvností více než 2 500 diváků jsme museli na poslední chvíli nahradit talk show Jana Krause a inscenaci Arthur & Clair, protože došlo ke zrušení představení ze strany vystupujících. Vstupenky zůstávají v platnosti, popřípadě je mohou jejich majitelé vrátit v místě, kde je zakoupili. Moc nás změny mrzí, ale jsou to věci, které nedokážeme ovlivnit. Věříme, že i nově nasazená představení si naši diváci užijí,“ uvedl za pořadatele David Moravec.

Místo talk show s Janem Krausem diváci ve středu uvidí komediální divadlo s představením Na ostro s Romanem Štolpou, Kateřinou Kornovou a Jaroslavem Sypalem v hlavních rolích. A namísto černé komedie Arthur & Clair bude ve čtvrtek uvedena brilantní komediální inscenace Kdy to bylo naposled, která bude zárukou velmi dobré zábavy s možností zamyšlení se nad vztahy mezi muži a ženami.  

Došlo ke změnám i u programu pro školy a školky. Pro nejmenší diváky z mateřských škol se bude hrát pohádkové a písničkové pásmo Z pohádky do pohádky, starší děti z prvního stupně základních škol uvidí představení O Pračlovíčkovi. Jejich starší spolužáci z druhého stupně a studenti gymnázia pak uvidí příběh Malý princ.

Mimo jiné novinkou festivalu bude páteční a sobotní představení Cavewoman a Caveman „Jsme nadšeni, že v našem Šapitó uvedeme nejdéle hrající představení jednoho člověka na Broadwayi, slavnou Caveman a volné pokračování představení Cavewoman. Navíc nás velmi těší, že Cavewoman bude mít svou první mimopražskou premiéru právě u nás na Letním Šapitó,“ dodává David Moravec.

Páteční večer nabídne Cavewoman – Obhajoba jeskynní ženy, kde se z ženské perspektivy diváci dozví o odvěkém souboji pohlaví, a zároveň budou odtajněna věčná témata – proč mají ženy hrůzu z tloušťky, nebo co způsobuje jejich nepředvídatelné a často prudké změny nálad? Sobotní večer bude v hlavní roli Caveman – Obhajoba jeskynního muže. Co dělá správného muže mužem, o rozdílech mezi muži a ženami, o lásce a partnerství či v čem jsou muži lepší, ale naopak z mužské perspektivy.

Dalším lákadlem týdenního divadelního svátku zůstává v úterý komedie se suchým britským humorem Co takhle ke zpovědi v hlavní roli s Petrem Nárožným. A v neděli program zakončí rodinná tragikomedie Skleněný zvěřinec se Simonou Stašovou. Všechna večerní divadelní představení začínají vždy v 19:30 s výjimkou pátečního a sobotního one man show Cavewoman a Caveman, které startují už v 18:30.

Více informací jsou k nalezení na stránkách festivalu letnisapito.cz, na FB Letní Šapitó a Instagramu Letní Šapitó. Generálním partnerem festivalu je stavební firma STRAUB s.r.o., mediálním partnerem je rádio Čas. Divadelní festival se koná za výrazné podpory města Hlučín a Moravskoslezského kraje.

(ab)