Dalších téměř sto milionů půjde na modernizaci sportovní infrastruktury ve městě

Čtyři ostravské sportovní kluby budou modernizovat své zázemí. V Polance nad Odrou bude zrekonstruován celý sportovní areál, TJ Hlubina v Moravské Ostravě dokončí rekonstrukci areálu vybudováním zázemí a tribuny k fotbalovému hřišti, TJ Start v Porubě promění škvárové hřiště v tenisové kurty a Stará Bělá se dočká revitalizace trávníku. Celková hodnota investic je vyčíslena na téměř 100 milionů korun, z toho až 80 procent kluby získaly z externích zdrojů. Projekty budou spolufinancovány z rozpočtu města, v některých případech na ně přispějí jednotlivé městské obvody. 

Do budování sportovní infrastruktury město letos investuje opravdu velké prostředky. Stavíme sportovní haly v Nové Bělé a v Krásném Poli, rekonstruujeme část sportovního areálu klubu amerického fotbalu Ostrava Steelers v Porubě, připravujeme vybudování deseti workoutových hřišť. A aktuálně jsme schválili uvolnění 15 milionů korun na rekonstrukce čtyř sportovních areálů. Naprostá většina z nich cílí hlavně na děti a mládež, které vede ke sportování a zdravému životnímu stylu,“ doplnila náměstkyně primátora pro školství a sport Andrea Hoffmannová.   

V Moravské Ostravě bude za 40 milionů korun modernizován a rozšiřován sportovní areál Hlubina.

TJ Unie Hlubina na něj získala dotaci ve výši 7,5 milionu korun z rozpočtu města, kterou použije na spolufinancování projektu. Celkem 28 milionů získal klub v podobě dotace ze státního rozpočtu. Z vlastních zdrojů uvolní až dva miliony korun. K již dříve rekonstruovanému fotbalového hřišti se bude stavět nové sportovní zázemí, které zatím v areálu zcela chybí. 

Částkou 2,1 milionu korun podpoří město Ostrava výstavbu tenisového areálu v Porubě pro připravovanou Tenisovou akademii při TJ Start Ostrava – Poruba. Na projekt s náklady 26 milionů korun získala tělovýchovná jednota dotaci z prostředků státního rozpočtu ve výši 18,25 milionu korun. Ze svých zdrojů investuje nejméně 4,72 milionu. Nejprve vyrostou na místě současného škvárového fotbalového hřiště tři venkovní antukové kurty, které rozšíří přilehlý tenisový areál v ulici Pustkovecké. Ve druhé fázi bude projekt pokračovat kompletní rekonstrukcí budovy, která už je v technicky a hygienicky nevyhovujícím stavu.

Rekonstruovat se bude také sportovní areál v Polance nad Odrou, který je v majetku statutárního města Ostrava. Využívá ho především Fotbalový klub SK Polanka nad Odrou. K dotaci z prostředků státního rozpočtu ve výši 19,3 milionu korun přidají jak město Ostrava, tak Polanka nad Odrou každý 4,14 milionu korun. Celkové odhadované náklady na projekt jsou 27,6 milionu korun.  Moderní, víceúčelový venkovní sportovní areál bude mít nové travnaté fotbalové hřiště a další hrací plochu s umělým trávníkem. Součástí areálu budou také dvě účelové sportovní plochy určené pro kolečkový a hasičský sport. 

Další investice promění sportoviště ve Staré Bělé. Na kompletní rekonstrukci trávníku bude zapotřebí 5,97 milionu korun. Z prostředků státního rozpočtu přijde dotace ve výši 4,18 milionu korun, město poskytne 1,59 milionu, 200 tisíc přidá sportovní klub.

(ab)