Císař v Ostravě – kanalizační vůz s recyklací

Výrobní ředitel OVAK, Ing. David Kutý, MBA, křtí nový vůz vodou.

Ostrava je opět jedničkou, pořídila si první kanalizační vozidlo svého druhu v České republice – kanalizační vůz s recyklací KAISER AQUASTAR IV
Přes veškerá omezení a za dodržení přísných hygienických opatření proběhla ve společnosti Ostravské vodárny a kanalizace (dále OVAK) přejímka nového kanalizačního vozidla KAISER Aquastar IV, které je první svého druhu v České republice a rovněž ve střední Evropě. Spolu s mnohými dalšími moderními technologiemi v oblasti řešení dodávek pitné vody a řešení odvodu kanalizačních vod, které OVAK provozuje, jde o opětovné potvrzení faktu, že Ostrava patří v této oblasti k republikové špičce.

I přes veškeré problémy spojené s celosvětovou pandemií nemocí SARS-CoV-2, se podařilo vozidlo dokončit a předat včas a nyní už pomáhá zajišťovat plynulý provoz ostravské kanalizační sítě. Koncept další generace vozidla, vychází z předchozích osvědčených modelů tohoto světového výrobce komunální techniky KAISER AG Liechtenstein, který v minulých letech mj. expandoval už i do Spojených států amerických a nyní se stal světovým lídrem v dodávkách kombinovaných vozidel pro kanalizační provozy.

 

Foto: kanalizační vůz s recyklací KAISER AQUASTAR IV,, Archiv OVAK

OVAK investoval více než 10 mil. Kč bez DPH do pořízení technologické jedničky sloužící k čištění téměř 1000 km dlouhé kanalizační sítě v Ostravě. Speciální vozidlo s názvem Kaiser (Císař) Aquastar IV umí nejen kanalizace vyčistit, ale díky recyklaci čistící vody šetří náklady na provoz úsporou vody i spotřebou paliva tím i životní prostředí.

Podle mluvčí OVAK Radky Vankové se Aquastar bude využívat ve dvousměnném provozu. Dodala, že firma disponuje ještě dalšími třemi auty, která mají podobné parametry.
„Pro ostatní druhy prací, to je čištění menších profilů, čerpací práce nebo práce v režimu ADR (kanalizační vozidlo určené k přepravě nebezpečných látek), máme k dispozici vozidla s potřebnou technologií, abychom byli schopni zajistit a pokrýt veškeré požadované práce,“

(nm)