CHCEME PROŽÍT KLIDNOU SEZONU, ZNÍ Z BAZALŮ

Hlavně žádné záchranářské starosti! Baník se na obnovenou premiéru v nejvyšší fotbalové soutěží chystá se zdravým respektem ke konkurenci a bez megalomanských výkonnostních cílů. „Jsme si vědomi toho, že nás čeká kvalitnější soutěž, kvalitnější týmy. Je to přece jen určitý výkonnostní skok, proto bychom byli rádi, kdybychom se pohybovali v klidném pásmu tabulky,“ prohlásil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

V týmu se přes léto udála řada změn. Novým koučem se stal Radim Kučera, do mužstva přišli Milan Baroš (Liberec), Tomáš Poznar (Plzeň), Martin Šindelář (Olomouc), Tomáš Hykel (Frýdek-Místek), Stefan Panić (Metalac Gornji Milanovac) a z hostování se vrátili sourozenci Jakub a Ondřej Šašinkové.

Právě jednadvacetiletý odchovanec Jakub na hostování ve slovenském Popradu, kam ho Baník poslal na sběr zkušenosti v jarní části sezony, nabral výtečnou střeleckou formu a s šesti góly se stal nejlepším kanonýrem přípravy.

„Je to určitě jedno z nejpříjemnějších překvapení letní přípravy. V přípravě pracoval výborně, v koncovce si v některých situacích počínal velmi sebevědomě. Má předpoklady, aby se prosazoval, ale musí pokračovat v tvrdé práci. Osvědčilo se nám, že jsme ho nechali rozehrát ve slušné seniorské soutěži. Byli bychom rádi, kdyby se nám tenhle model takhle vrátil i u dalších mladých hráčů, které jsme poslali ze stejných důvodů třeba do Vítkovic nebo Frýdku-Místku,“ řekl Dušan Vrťo.

Baník v přípravě odehrál celkem šest utkání – první čtyři vyhrál, poslední dvě prohrál, a především závěrečný zápas s Třincem (2:5) spustil před premiérou v Brně hlasitý alarm. „Věřím, že to byla facka v pravý čas. I když jsme tam ještě nějaké věci zkoušeli, byl to dobrý ukazatel toho, co nemůže fungovat. Celý týden jsme se snažili určitě nedostatky ještě odstranit a vypilovat hru,“ řekl Radim Kučera.

I když už za pár hodin zvedá oponu nejvyšší soutěž, Baník žhaví telefonní linky a loví posily. Dušan Vrťo přiznal, že jedním z vytypovaných hráčů je obránce Lukáš Pazdera ze Zlína. „Se Zlínem jednáme, to je vše, co k tomu teď můžu říct. Uvidíme, jak a jestli se dohodneme,“ řekl sportovní ředitel. „Navíc máme v hledáčku dva stopery – jednoho z české ligy, jednoho z Ukrajiny. Všechno je v jednání a nedá se předjímat, jak to dopadne. Ale snahu o posílení máme.“

(nm) text a foto: FC Baník Ostrava