BLÍŽÍ SE NEJVĚTŠÍ FESTIVAL DOBROČINNOSTI. MŮŽETE V TOM LÍTAT TAKY!

XIII. ročník charitativního projektu nazvaného Advent plný KŘÍDLENÍ se uskuteční ve čtvrtek 29. listopadu od 15 hodin v multifunkční aule Gong v Dolní oblasti Vítkovice. Jde o unikátní projekt, který se rozrostl do festivalových rozměrů a který nemá v ČR obdobu. Během jediného dne se představí 50 neziskových organizací z celého Moravskoslezského kraje, které se věnují a pomáhají více než 85 tisícům osobám. Cílem projektu je zapojit během adventního období do spolupráce ve prospěch místních neziskových organizací širokou veřejnost, společensky odpovědné organizace i známé osobnosti. Během obřího benefičního jarmarku budou ke zhlédnutí rukodělné výrobky nejrůznějšího charakteru – originálními adventními ozdobami a vánoční dárky počínaje a spoustou dobrého jídla a punče to zdaleka nebude končit. Součástí slavnostního křídlení bude dobročinná veřejná dražba výtvarných děl a předmětů od spřízněných duší neziskovek. Na pódiu se vystřídají známé i méně známé tváře, vše pod křídly moderátorů Nikol Birklenové a Radka Erbena. Večer završí koncert Patrika Kee.

 „Advent plný KŘÍDLENÍ je akce, na které vrcholí celoroční činnost spolupracující platformy místních neziskovek a nadačního fondu KŘÍDLENÍ. Jeho posláním je skládat se na křídla organizací, které se věnují tělesně i duševně postiženým lidem, lidem s nejrůznějším handicapem, seniorům, sociálně slabým dětem a studentům, ale také organizacím pečujícím o zvířata a životní prostředí,“ vysvětluje Lucie Houthoofdtová a dodává: „To je svět místních neziskovek v akci! Srdečně již potřinácté zveme do Gongu. Můžete plnit přání sobě, ale hlavně druhým, a vybrat si z 1500 dárečků od 50 neziskovek! Zhlédnout známé i méně neznámé hvězdy na jevišti… Čekejte laskavost a adventní náladu. Na vlně dobra se k nám můžete navíc svézt v tramvajích s Tyrkysovou sbírkou Dopravního podniku Ostrava pro KŘÍDLENÍ nadační fond. Děkujeme všem partnerům a lidem, kteří v tom lítají s námi!“Vstupné na akci je dobrovolné, všichni jsou srdečně zváni!

Program akce Advent plný KŘÍDLENÍ 2018 objevíte na www.adventplnykridleni.cz, aktuality na facebookových stránkách https://www.facebook.com/adventplnykridleni/.

Projekty a místní neziskové organizace, které v sezoně 2018–2019 podporuje KŘÍDLENÍ nadační fond, najdete na www.kridleni.cz a čerstvé zprávy na https://www.facebook.com/nadacnifondkridleni/.

(ab) Zdroj: Město Ostrava