Běžkařský závod ČEZ City Cross Sprint Ostrava již tuto sobotu

Běžkařský závod ČEZ City Cross Sprint Ostrava se v sobotu 10. února koná již pošesté v Dolní oblasti Vítkovice. Příchozí uvidí atraktivní závod na 450 metrů dlouhém osvětleném okruhu postavenému u multifunkční auly Gong, exhibice v biatlonu, leteckou show Martina Šonky a mohou si na autogramiádách nechat podepsat sportovce.

Na lyžařské sprinterské trati se utkají pravidelní účastníci Světového poháru i česká špička v čele s Lukášem Bauerem. Skvělou zábavu slibuje biatlonová exhibice významných osobností, na programu je letecká akrobatická show Martina Šonky, exhibice na slackline, divadelní představení Světa techniky Science show, bubenická show, autogramiády lyžaře Lukáše Bauera, baseballistů Arrows Ostrava, amerických fotbalistů Steelers Ostrava a fotbalistů Baníku Ostrava. Závody začínají v 15.30, první finále odstartuje v 17.30 hodin.

Každý z diváků si může vyzkoušet biatlonovou střelbu v sobotu od 10 hodin. Od neděle 11. února do neděle 18. února bude trať k dispozici široké veřejnosti zcela zdarma. Na místě bude otevřena po celou dobu půjčovna běžek, hůlek a bot.

Závod se koná s podporou města Ostravy.

Program:

10:00  Biatlonová střelba pro veřejnost po celý den
12:00  Exhibice na slacklinách Gibbon Slacklines a bubenická show Wild Stick
13:00  Science show – Divadelní představení Svět techniky v aule Gong
13:00 Autogramiáda olympijského medailisty Lukáše Bauera a Davida Svobody s Janem Kufem v aule Gong
13:45 Leo Express Sprint – žáci
14:35 Akrobatická show Martina Šonky
14:50 Vyhlášení dětí – LEO Express sprint
14:50 Warm up – rozcvičení závodníků
15:15 Exhibice na slacklinách Gibbon Slacklines a bubenická show Wild Stick
15:20 Kvalifikace – ČEZ City Cross Sprint – dorost a dospělí
15:30 Autogramiáda vicemistrů ČR Arrows Ostrava (baseball) a Steelers Ostrava (americký fotbal) v aule Gong
15:45 Biatlonová exhibice VIP osobností
16:00 Science show – divadelní představení Svět techniky v aule Gong
16:00  Semifinále – ČEZ City Cross Sprint – dorost
16:30 Bubenická show Wild Sticks
16:35 Čtvrtfinále – ČEZ City Cross Sprint – dospělí
17:00 Semifinále – ČEZ City Cross Sprint – dospělí
17:20 Finále – ČEZ City Cross Sprint – dorost
17:40 Finále – ČEZ City Cross Sprint – dospělí
17:50 Bubenická show Wild Stick
17:55 Vyhlášení výsledků
18:10 Ohňostroj
18:20 Autogramiáda fotbalistů FC Baník Ostrava v aule Gong

(nm) zdroj: Město Ostrava a City cross sprint.