BÉČKO URVALO BOD S VYŠKOVEM

Na poslední chvíli zachránila baníkovská juniorka remízu s vedoucím Vyškovem v 11. kole MSFL. Díky trefě Jana Martiníka uhrála s lídrem soutěže na Bazalech bod za výsledek 1:1.

MSFL, 10.kolo, so 10.10. , stadion: Bazaly, diváci: 0

BANÍK OSTRAVA B  MFK VYŠKOV

1:1 (0:1)

Hosté ohrozili ostravskou branku brzy po startu a Klesa dokonce poslal míč do sítě, ale naštěstí pro domácí z postavení mimo hru. Další příležitost Moravanů už byla regulérní, Vintrovu ránu ovšem Murin vyrazil.

Baníkovci odpověděli v 36. minutě dvojitou šancí; Jaroňovu přihrávku na malé vápno zakončoval Martišiak, ale brankář Sova byl pozorný stejně jako vzápětí po voleji Zálešáka.

Do vedení tak šel Vyškov, když jeho nejlepší střelec Simr z malého vápna pohodlně hlavou usměrnil do sítě centr z pravé strany.

Baník si ale ve druhé půli kráčel za bodem, a přestože se oboustranně moc dalších šancí neurodilo, dočkal se v 89. minutě. Dalekonosný nákop Kostky se snesl přímo mezi vyškovské stopery na hlavu nejmenšího hráče na hřišti Martiníka, od níž se balon naprosto přesně odrazil přes gólmana Sovu do sítě.

OHLASY TRENÉRŮ

ONDŘEJ SMETANA: „Bohužel se nám dnes nepodařilo vstřelit první gól, který je v takovém utkání důležitý. Soupeř svou šanci naopak využil. Kluci se za dobrý výsledkem hnali celý zápas, ale srážela nás zbrklost a nepřesnost, abychom situace řešili lépe a efektivněji. Hráče musím za snahu výsledek zvrátit ocenit a byli za to odměněni vyrovnáním v závěru. Za což jsme ve finále rádi.“

________________________________________________________________________

Branky: 89. Martiník – 42. Simr. Rozhodčí: Vostrejž – Žurovec, Silný. ŽK: Zálešák, Fulnek – Klesa.

Baník Ostrava B: Murin – Zálešák, Velner, Hasala, Fulnek (61. Kostka) – Jaroň (73. Macej), Kulig (82. Žák), Mooc, Martišiak (61. Barkov), Lalkovič (46. Martiník) – Lokša.

MFK Vyškov: Sova – Sedlo, Pernackyj, Hanuš (67. Jaroš), Moučka, Klesa, Simr, Beňa, Dittmer, Jambor, Vintr (78. Nieslanik).

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava