Baňky čeká nejdůležitější domácí zápas podzimu!

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Velmi důležitý zápas čeká v sobotu prvoligové ženy Baníku Ostrava. Nováček soutěže přivítá v domácím prostředí v Radvanicích pražskou Duklu, která je zatím v tabulce poslední s bodovou ztrátou na Baník. Zápas má výkop ve 12.30.

Bude to rozhodně nejdůležitější domácí duel podzimu. V prvním vzájemném utkání dokázal Baník na půdě Dukly vyhrát. Kdyby se totéž podařilo v sobotu, šance na záchranu baníkovského nováčka by razantně stouply. Z první ligy sestoupí jen poslední tým tabulky.

„Uděláme vše pro to, aby tým navázal na ten první vzájemný zápas. Vítězství by bylo skvělé, případná remíza by nás také podržela v tabulce nad Duklou, což by bylo před zimní přestávkou povzbuzení,“ řekla Jana Blahová, asistentka trenéra Witolda Zajace.

Tým Baníku se před důležitým zápasem potýká se zraněními, nicméně ani případná porážka by ještě neznamenala katastrofu. Oba týmy se spolu ještě dvakrát setkají v nadstavbové části. Nicméně bodový, nebo dokonce čtyřbodový náskok, který by Baník na Duklu v případě sobotního vítězství získal, by byl velmi uklidňující.

„Věříme, že nás fanoušci v sobotu přijdou podpořit v co největším počtu a že se jim náš tým, který je nejmladším týmem celé první ligy, za jejich podporu také odvděčí,“ uzavřela Jana Blahová.

(pd)