BANÍK V POHÁRU VYHRÁL NA SPARTĚ!

Baník je ve čtvrtfinále MOL Cupu! Svěřenci Radima Kučera vyhráli v osmifinále poháru na hřišti Sparty 3:2 po penaltovém rozstřelu a po pěti letech se probojovali do jarní fáze soutěže. Postup olemovali svými góly Robert Hrubý, Oleksander Azackij a rozhodující penaltu proměnil Jakub Šašinka.

KOMENTÁŘ

Kouč Radim Kučera hodil na Letné premiérově „do vody“ francouzského obránce Jeana-Pierra Morgana, postavil i brankáře Martina Šustra se stoperem Oleksandrem Azackým, zaujal přesunutím Martina Šindeláře na post defenzívního záložníka a na hrotu se místo Milana Baroše dostal do základu Tomáš Poznar.

I s několika úpravami v sestavě Baník na Spartě odehrál solidní první poločas, ve kterém měl místy více ze hry a domácí do ničeho nepouštěl. Po několika nedotažených kontrech se všechno sešlo dohromady v 37. minutě. Po autovém vhazování od pravé lajny bezvadně načechral balon do vápna Pazdera a Hrubý hlavičkou z malého vápna otevřel i třetí zápas Baníku v aktuálním ročníku MOL Cupu.

Když v nástupu do druhé půle polekal jedovatým pokusem zpoza šestnáctky Dúbravku znovu Hrubý, začali se domácí více tlačit na ostravskou bránu. Pak ale přišly chvíle Šustra, který si poradil s pokusy Hovorky a Kadlece. Sparta za nepříznivého stavu stále více otvírala zadní vrátka a pojistku měl v 74. minutě na kopačce střídající Stáňa, jehož nebezpečný pokus Dúbravka zmařil. A vzápětí to baníkovce muselo zabolet, protože Janko hlavou přece jen propašoval balon do sítě. Hned v úvodu prodloužení uhasil na brankové čáře jasný gól Šindelář a vzápětí se na druhé straně po rohu zavěsil do vzduchu Azackij a hlavou vstřelil svůj první gól za Baník.

Vítězný ale nebyl, protože Pražané ve 107. minutě smazali deficit zásluhou Šuralových nůžek. Hned záhy mohl Baník udeřit potřetí, ale de Azevedo po rychlém protiútoku těsně minul. A tak rozhodly penalty: zatímco na hostující straně zavěsili Pazdera, Hrubý a bratři Šašinkové, sparťané Nestor a Karavajev přestřelili a baníkovci mohli slavit.

OHLASY TRENÉRŮ

RADIM KUČERA: „Je to pro nás ohromně povzbuzující do další práce. Kluky musím za utkání pochválit. Vždy se můžete odrazit až v zápase a to, jak jsme se na Spartě prezentovali, nám může vlít krev do žil. Je to ale jeden krok. Musíme výkon zopakovat i v neděli v lize.“