Baník potrestal viníka excesu

Baník Ostrava zná totožnost muže, který na konci středečního utkání se Slovanem Liberec hrubě urazil hráče libereckého týmu Jhona Mosqueru. Muž se Baníku sám přihlásil, poskytl klubu omluvné prohlášení a telefonicky se omluvil i samotnému hráči.

Baník se od předmětných výroků ještě ve středu veřejně distancoval. Dotyčné osobě byl v návaznosti na incident bezodkladně udělen klubový zákaz vstupu na všechna domácí mistrovská, pohárová a přípravná utkání v délce trvání dvou let.

„Chci se upřímně omluvit každému, komu jsem svými slovy způsobil újmu. Především hráči Jhonu Mosquerovi, jehož se má slova mohla osobně dotknout,“ uvedl autor výroků v prohlášení, v němž také uvádí, že se hráči za své emotivní jednání omluvil i telefonicky. „V návalu emocí jsem vypustil slova, kterých lituji. Podobný způsob uvažování, jaký z mých emočních výroků vyplynul, je mi v osobním životě naprosto cizí,“ uvedl dále.

Muž se ve svém prohlášení omluvil také Baníku a je dle svých slov připraven nést plnou zodpovědnost za sankce, které klub mohou v důsledku jeho jednání postihnout. „Jsem dlouhodobým podporovatelem klubu, o to víc mě to celé mrzí,“ uvedl.

Baník už ve středu zdůraznil, že nemíní tolerovat jakékoliv projevy rasismu a xenofobie. „Omluvu adresovanou klubu spolu s ujištěním o přijetí zodpovědnosti jsme přijali, nicméně dvouletý zákaz vstupu na zápasy Baníku by měl být dostatečným signálem toho, že takové počínání nehodláme tolerovat,“ uvedl tiskový mluvčí FC Baník Ostrava Marek Lorenc.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava