BANÍK OSTRAVA A PUMA JSOU ZNOVU PARTNERY!

Společnost Puma a FC Baník Ostrava oficiálně oznamují obnovení dlouholeté spolupráce. Nový víceletý kontrakt mezi Baníkem Ostrava a světovým gigantem v oblasti výroby sportovního vybavení, společností Puma navazuje po osmnácti letech na partnerství, které si fanoušci Baníku z minulosti pamatují jako velmi úspěšné. Servisním partnerem klubu se nově stává 11teamsports.

Společná historie Baníku Ostrava a značky Puma se začala psát v roce 1980 a trvala až do roku 1992. Po celou dobu tohoto úspěšného dvanáctiletého partnerství patřil Baník k nejlepším týmům tehdejší československé první fotbalové ligy. Baník v letech vzájemné spolupráce s Pumou skončil až na jednu výjimku v tabulce vždy mezi nejlepšími pěti celky ligy, přičemž čtyřikrát byl druhý a v roce 1981 vybojoval mistrovský titul.

Tato éra je také spojena s četnými úspěchy v zápasech evropských pohárů. Baník v dresech značky Puma nastoupil i do souboje s Bayernem Mnichov nebo v roce 1981 do utkání Poháru mistrů evropských zemí na hřišti Crvene zvezdy Bělehrad, kterému na stadionu přihlíželo rekordních 80 tisíc diváků!

„Velmi úzké sepětí Baníku se značkou Puma, které je dáno dlouhodobou spoluprací v úspěšné minulé éře a které bylo fanoušky vnímáno velmi pozitivně, bylo jedním z hledisek, k němuž jsme přihlíželi, když jsme si z nabídek pro nové partnerství vybrali právě Pumu,“ řekl Michal Bělák, výkonný ředitel Baníku Ostrava. „Neméně důležité je pro Baník to, co klubu spolupráce s Pumou přinese v příštích letech. Pro fotbalový klub je naprosto klíčová kvalita sportovního vybavení a v této oblasti máme záruku té nejvyšší úrovně. Jsem rád, že můžu konstatovat, že kontrakt, který jsme s Pumou uzavřeli, je pro Baník Ostrava po všech stránkách velmi výhodný,“ doplnil Michal Bělák.

Také společnost Puma klade kromě jiného důraz na již osvědčenou spolupráci. „Velmi rádi na úspěšné spolupráce navazujeme. Proto jsme rádi, že se Puma opět stala partnerem silného klubu s dlouhou historií, jako je Baník Ostrava. Toto spojení v minulosti přineslo řadu klubových úspěchů, mezi které patří nejen mistrovský titul, ale i účast v evropských pohárech, včetně legendárních zápasů s Bayernem Mnichov. Brzy Baník oslaví 100 let od založení, za tu dobu se stal pojmem nejen v českém fotbale, proto je pro nás velkou ctí stát se opět jeho součástí a být u dalších úspěchů,“ řekl Marek Čermák, obchodní ředitel Puma pro Českou a Slovenskou republiku.

Baník vstoupí do nové sezony ve zbrusu nových dresech, které byly Pumou vyrobeny přímo pro Baník Ostrava. Jejich slavnostní představení je naplánováno na předsezonní tiskovou konferenci. Partnerství mezi Pumou a Baníkem však již nabylo platnosti, proto hráči, členové realizačního týmu i ostatní reprezentanti klubu vybavení značky Puma aktuálně používají a přípravná utkání sehrají v dresech takzvané třetí sady.

Tisková konference, na níž budou unikátní dresy Baníku značky Puma ve finální podobě, tedy i s potisky a barevnou kombinací, představeny, je předběžně naplánovaná na úterý 18. srpna před prvním mistrovským utkání Baníku v této sezoně. Klub také připravuje uvedení prezentačního videa.

O servis v otázce dresů a ostatního zápasového a tréninkového vybavení se Baníku nově stará společnost 11teamsports. Ta se řadí mezi největší online obchody s fotbalovým vybavením v Evropě a patří ke špičce v péči o týmy německé, české i slovenské nejvyšší soutěže.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava