Baník odstartoval prodej permic – ceny se nemění!

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Baník ve čtvrtek zahájil předprodej permanentek na sezonu 2023/24. Cenová hladina se nemění – to znamená, že stávající dospělý permanentkář za prodloužení své karty zaplatí podle místa v hledišti od 1922 do 2500 korun. Permanentka navíc zahrnuje i zápasy nadstavbové části FORTUNA:LIGY, domácího poháru MOL Cup a domácí utkání třetiligového béčka na Bazalech.

Klub nepřistoupil ke zvýšení ceny permic i přesto, že vláda ve svém novém úsporném balíčku zařadila vstupné na sportovní a kulturní akce do zvýšené sazby DPH z dosavadních 10% na 12%.

„Jsme přesvědčeni, že cena permanentních vstupenek zůstává velice příznivá a dostupná prakticky pro každého. Byť na cenotvorbu působí dlouhodobě různé vnější vlivy jako nejnověji zvýšená sazba DPH pro sportovní akce, zachovali jsme loňské ceny a věříme, že i díky tomu portfolio našich permanentkářů bude nadále narůstat,“ řekl výkonný ředitel klubu FC Baník Ostrava Michal Bělák.

Jediná úprava a navýšení ceny zasáhne jednorázové vstupné na zápasy kategorie I, do níž od nové sezony budou patřit jen obě pražská „S“ Sparta a Slavia už bez Viktorie Plzeň a Zbrojovky Brno. Bez permice podraží jednorázový vstup na tyto soupeře o 40 až 50 korun v každé jednotlivé fázi předprodeje.

„Permanentkář tohle zvýšení samozřejmě nijak nepocítí. Jsou to jediné dva zápasy v celé sezoně, u kterých došlo k mírnému nárůstu ceny jen pro návštěvníky, kteří jdou primárně po atraktivitě soupeře,“ uvedl Michal Bělák.

Hlavním benefitem zakoupení permanentky je kromě jistého místa v hledišti i značné cenové zvýhodnění v porovnání s cenou jednorázového vstupného.

K úpravě dochází rovněž v systému předprodeje, v níž se první a druhá předprodejní vlna, které se cenově lišily, spojí pouze do jedné. „Data nám ukázala, že většina lidí nakupuje až těsně před zápasem. V předprodeji ale budou lístky nadále cenově výhodnější než v den zápasu na stadionu,“ řekl marketingový a PR ředitel klubu Matěj Šturala.

Předprodej začne probíhat od čtvrtka v oficiálním Fanshopu FCB v OC Forum Nová Karolina s tím, že současní permanentkáři mají automatickou třítýdenní blokaci svého dosavadního místa na tribuně. Od 21. června se pak všechna aktuální dostupná místa uvolní do volného prodeje. Permanentku lze koupit i on-line na webu ticketlive.cz, zájemci o výměnu za plastovou kartu se pak ale s e-ticketem musí dostavit do fanshopu. Vstup na stadion ale bude možný i digitální permicí.

002a3b3b71997251648dfb304a4c3e23

4215ad61cf94672e00da2911241aa12b

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava