Celý svět na Masters of Rock

Vůbec největší mezinárodní open air rockový festival v republice Masters of Rock přivítá fanoušky z celého světa. Konkrétně ze 39 zemí světa. Na svátek metalové a rockové hudby dorazí na Moravu 77 kapel z 15 zemí. Vystoupí na dvou pódiích, 13 z nich nikdy na hlavním pódiu Masters of Rock nehrálo.

Mezinárodní festival Masters of Rock, který proběhne od čtvrtka 11. do neděle 14. července v důvěrně známém a oblíbeném prostředí likérky R. Jelínek ve Vizovicích, patří už léta u ostravské rockové sekce k vůbec nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším. Tradičně se na festival kromě domácích příznivců mnoha rockových a metalových žánrů vydají i fandové z takřka 40 zemí světa, a to i ze vzdálených destinací z Brazílie, Peru, Mexika, Nového Zélandu nebo Japonska.

Zájem zahraničních fanoušků vzrůstá, a to nejen kvůli muzice, kterou více než dvěma desítkám tisíc návštěvníků ze dvou pódií pošlou ta největší jména současné metalové scény, ale taky pro vynikající a přátelskou atmosféru, která je pro festival tak typická. Letos je pro návštěvníky opět připraven zajímavý a specialitami obohacený čtyřdenní program.

Mezi hlavními lákadly 17. ročníku jednoho z největších tuzemských hudebních festivalů budou patřit britští Uriah Heep, Gamma Ray, německá metalová opera Avantasia, nizozemská kapela Within Temptation hrající symfonický metal nebo progmetalová skupina Dream Theater z USA, která bude v neděli vrchlolem Masters of Rock. Areál likérky Rudolf Jelínek, který pojme až 25 tisíc návštěvníků. Prvních 15 tisíc fanoušků se může těšit na dárek v podobě festivalového CD se skladbami 18 účinkujících.

Více se o dalších hvězdách, které vystoupí na této monstrózní akci, dozvíte na www.mastersofrock.cz

(nm)