BANÍK EXPO otevřel brány!

Foto: FC Baník Ostrava

Velká multimediální výstava BANÍK EXPO otevřela své brány! Expozice, která vznikla u příležitosti oslav 100. výročí založení Baníku v prostorách Velkého světa techniky v Dolních Vítkovicích.

 

Půl roku budou mít fanoušci Baníku, a nejen oni, možnost třeba i opakovaně BANÍK EXPO navštívit. Expozice, která je postavena na ploše více než 1000 čtverečních metrů, bude otevřena do konce letošního října.

 

„Jedná se o expozici v rozsahu, v jakém nikdy předtím žádná výstava o Baníku otevřená nebyla,“ řekl Richard Foltinek, kurátor výstavy. „Je zaměřena na minulost, současnost i budoucnost klubu. Návštěvníky vtáhnou do děje zajímavé interaktivní prvky. Už při vstupu do prostorů výstavy ostatně pocítí, jaké to asi je, když hráči Baníku vybíhají na stadion plný ostravských fanoušků,“ pokračoval Richard Foltinek.

 

Fanoušci si budou moci zblízka prohlédnout nejcennější trofeje, které Baník ve své historii vybojoval. A řadu dalších historických artefaktů. Zaujme i projekce až šedesát let starých záběrů ligových utkání Baníku.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava