Albert Čuba se pustil do moderování podcastu. Hosty mu jsou zakladatelé zajímavých startupů a firem Moravskoslezského kraje

Albert Čuba není jenom známým hercem a divadelníkem. Je také velkým regionálním patriotem a úspěšným byznysmenem. V touze zviditelnit místní zajímavé firmy a startupy se spojil s Moravskoslezským inovačním centrem. Výsledkem je nový podcast Vyfáráno.

Moravskoslezský kraj nebyl dlouho vnímán jako ideální místo pro podnikání, to se však daří díky programům na jeho podporu postupně měnit. Roste tu celá řada zajímavých firem a startupů s vysokou přidanou hodnotou a globálním potenciálem. Dle renomovaných žebříčků je Moravskoslezský kraj aktuálně nejrychleji rostoucím startup ekosystémem v České republice. Nové a nové firmy pomáhají proměňovat region směrem od těžby uhlí a přináší chytrá řešení doslova celému světu.

„Sám jsem podnikatel. Vím, že není jednoduché přijít s něčím novým a prosadit se. Je skvělé vidět, že mnoho firem z našeho kraje vyniká i v celosvětové konkurenci. Moc jim držím palce, říká Albert Čuba moderátor nového podcastu Vyfáráno.

Hostem Alberta Čuby v prvním dílu podcastu byl Jan Rosický, spoluzakladatel startupu Invent Medical. Jan figuruje v žebříčku Forbes „30 pod 30“ a jako první Čech získal prestižní mezinárodní ocenění Student Design Award (v minulosti např. designéři firem Nike, Apple, apod.). V Invent Medical, který rozjel se svým otcem Jiřím, vyrábí pomocí 3D tisku zdravotní pomůcky a protézy. Díky inovativnímu přístupu a špičkovému designu má ostravský startup skvěle nakročeno, momentálně určuje zcela nový trend v tomto odvětví.

Odkaz na rozhovor – YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=ZoHKrIMZw2I

Odkaz na rozhovor – Spotify: https://open.spotify.com/episode/27HsXtiWQVFjX3EiJZOlry

(ab)