Zimní tábory pro děti i rodiny

Stále více rodičů se snaží dopřát svým dětem zdravý vzduch v čisté přírodě. Buď společným pobytem, anebo formou zážitkových ozdravných táborů a pobytů s atraktivním programem, na nichž nechybí ani vyjížďka na koni zimní přírodou. Skvělou možností jsou zimní měsíce, kdy je Ostravsko většinou zahalené ve zdraví škodlivém smogu.

Speciální místo našla nezisková organizace Tábory v Beskydech v Chráněné krajinné oblasti Horní Bečvy, kam s ní za netradičními zážitky každoročně vyjíždí stovky dětí i rodin. Ozdravné pobyty na Horní Bečvě, která patří k místům s nejzdravějším ovzduším v ČR, si oblíbily nejen děti ze základních škol, ale rovněž z mateřinek a jejich rodiče a prarodiče.

A toto místo i pobyty doporučují také dětští lékaři. „Pro děti ze smogem zatížených oblastí je velice důležité, aby co nejvíce trávily volného času ve zdravém ovzduší, kde jejich plíce mohou regenerovat. Ideální jsou právě ozdravné tábory a pobyty s bohatým programem v čistém prostředí, jako je zrovna oblast Horní Bečvy, kterou si oblíbily celé rodiny,“ doporučuje pobyty také dětská lékařka Jana Zamarská.

Během února připravil Spolek Tábory v Beskydech na Horní Bečvě ozdravný pobyt plný zážitků se speciálním programem pro lyžaře na nedaleké sjezdovce s pomami a sedačkovou lanovkou, anebo bobaře či sáňkaře, spojené s vyjížďkou na koních zimní přírodou. Už tradičně nechybí ani Zimní olympiáda, střelba ze vzduchovky, cesta za pokladem, stezka odvahy nebo karneval na lyžích a bobech.

Tábor Sněženky a Machři je určen pro školáky a pobyt s ojedinělým programem S tebou mě baví svět pro rodiny s dětmi od 0 do 14 let. Pobyty pro rodiče s dětmi jsou unikátním konceptem spojujícím myšlenku táborů a aktivní dovolené rodičů a prarodičů s dětmi. Na pobytu totiž nechybí ani kreativní dílny, lekce jógy a břišních tanců, meditace, populární soutěže Superstar, Talentmánie, Tvoje tvář má známý hlas, karaoke nebo společné diskotéky či atraktivní výlet.

Pobyty pro děti, rodinky i seniory jsou unikátním konceptem spojujícím myšlenku táborů a aktivní dovolené rodičů a prarodičů s dětmi. Ojedinělý program je nabitý zážitky od rána do večera pro všechny věkové kategorie.

Mít zdravé a tím i šťastné dítě je přáním každého z nás. Osmiletou Janičku trápily opakované nemoci. „Často chyběla ve škole. Její zdravotní stav se výrazně zlepšil díky pobytům v ozdravném ovzduší mezi lesy, které mi jako prevenci doporučil pediatr. Ve spojení s atraktivním programem má dcera dny naplněné zdravím a štěstím a stejně i já. Jezdíme na zážitkové pobyty společně a nadšená Janička jezdí na tyto tábory už i sama,“ říká maminka Petra Kolářová z Ostravy a dodává: „Obě si to opravdu moc užíváme. Na koních, psím spřežení, při józe, cvičení, karaoke, turnajích, zábavných soutěžích či maškarním plese. Úžasné jsou i společné kreativní dílny a výlet, a to vše na zdravém vzduchu. Ještě více se tam vždy prohloubí naše vzájemné pouto.“

Letní zážitkové tábory i seniory

Stejně jako zimní jsou atraktivní i ozdravné zážitkové letní tábory jako je Harry Potter, Piráti z Karibiku či Hobit nebo speciální koňské tábory v čisté přírodě. Tábory v Beskydech, z.s. na Horní Bečvě nabízí pro celé rodiny specialitu, a to rodinné pobyty – letní zážitkové minitábory pro dospěláky s dětmi s bohatým programem. Své kouzlo mají i velmi populární ozdravné zážitkové pobyty a v ČR zcela ojedinělé tábory pro seniory s velmi bohatým programem po celý den a nabídkou výletů po krásách Valašska.

Přesvědčte se, jak se děti i dospělí na zdravém vzduchu baví, a podívejte se do archívu akcí, fotogalerie, na videa a hlavně atraktivní nabídky na www.taboryvbeskydech.cz(tom)

 ZIMNÍ POBYTY a TÁBORY NA SNĚHU:

Zážitkové pobyty dospěláků s dětmi 0 – 14 let: S tebou mě baví svět, Tábory dětí od 6 do 18 let: Sněženky a Machři. Termín:   16.2. – 22.2.

LETNÍ MINITÁBORY:

Jsou určené nejen pro rodiče dětí, ale také jejich prarodiče, tety a strejdy s dětmi. Cesta do dračí země (13.7. – 18.7.),  V říši čar a kouzel (9.8 – 15.8.)

LETNÍ TÁBORY:

Harry Potter (18.7. – 25.7.) Piráti z Karibiku (25.7. – 1.8.), Hobit a Pán prstenů(23.8. – 29.8.)

KOŇSKÉ TÁBORY: Bohaté zážitkové tábory v Jízdárně na Horní Bečvě spojené s výcvikem na koních.

Na divokém západě (12.8. – 19.8.), Léto s kovbojem, (8.8. – 15.8.), Indiáni v sedle (15.8. – 22.8.)

TÁBORY PRO SENIORY: Naprosto unikátní retro pobyty s táborovým programem a hostem ze Šlágru. Letem světem (Turnus A: 30.8. – 5.9., Turnus B: 7.9. – 13.9.)

Více se dozvíte na:  www.taboryvbeskydech.cztel: 724 014 649, email: taboryvbeskydech@email.cz

(tom) Foto: Součástí zimních táborů a pobytů je karneval a jízda na koních zimní přírodou, Tábory v Beskydech.