VYDÁVÁME VOLIČSKÉ PRŮKAZY PRO VOLBY DO ZASTUPITELSTVA MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE

Ve dnech 2. a 3. října 2020 se uskuteční v České republice volby do zastupitelstev krajů.

Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz oznamuje občanům trvale hlášeným v tomto obvodu, kteří se ve dnech voleb nebudou zdržovat v místě trvalého pobytu, že mohou požádat o vydání voličského průkazu pro volby do Zastupitelstva Moravskoslezského kraje.

Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz oznamuje občanům trvale hlášeným v tomto obvodu, kteří se ve dnech voleb nebudou zdržovat v místě trvalého pobytu, že mohou požádat o vydání voličského průkazu pro volby do Zastupitelstva Moravskoslezského kraje.

Voličské průkazy jsou vydávány na oddělení matriky a ohlašovny našeho úřadu, adresa náměstí Dr. E. Beneše 555/6 (vestibul radnice, přepážka č. 10 a 11). Občané si je mohou vyzvednout již nyní vždy v pondělí a ve středu od 8.00 do 11.30 a od 12.30 do 17.00 a ve čtvrtek od 8.00 do 11.30 a od 12.30 do 14.00.

O voličský průkaz může volič požádat i písemně nebo elektronicky prostřednictvím datové schránky nejpozději však do 25. 9. 2020. Písemná žádost o vydání voličského průkazu zaslaná poštou musí být opatřena úředně ověřeným podpisem voliče.

Osobně je pak možné o vydání voličského průkazu žádat až do 30. 9. 2020 do 16.00. Voličský průkaz bude předán přímo voliči nebo osobě, která se prokáže plnou mocí k převzetí voličského průkazu s úředně ověřeným podpisem žadatele. Úřad na požádání voliči průkaz také zašle, a to na adresu uvedenou v žádosti.

Předložení voličského průkazu a dokladu totožnosti opravňuje voliče, aby byl dopsán do výpisu ze stálého seznamu voličů ve dnech voleb v jakémkoliv volebním okrsku, a to pouze na území Moravskoslezského kraje. Na zastupitelských úřadech České republiky v zahraničí hlasování do zastupitelstev krajů neprobíhá.

Více informací k volbám do zastupitelstev krajů naleznete v na našich webových stránkách v sekci Informační rozcestník – Volby 2020 a podrobnosti k uvedené problematice Vám budou poskytnuty na tel. čísle 599 442 856 nebo 599 442 857.

(ab) Zdroj: Město Ostrava