Vnuk s dědou okrádali seniory

Jako dvě hyeny se zachoval vnuk (21) se svým dědou (65), kteří v Ostravě okrádali seniory. Vytipovali si starší lidi ve věku mezi osmdesáti a devadesáti lety, které díky smyšleným historkám nakonec obrali o jejich úspory.

Vyrukovali na ně třeba s historkou, že nutně potřebují české peníze na úhradu léčby svého příbuzného, který měl nehodu a musel být hospitalizován. Jindy se zajímali o cestu do nemocnice. Pokaždé však působili tak důvěryhodně, že někteří senioři jejich příběhu uvěřili a pozvali je k sobě domů. Svou roli zřejmě sehrálo i to, že Slováci ukazovali napodobeniny amerických dolarů s tím, že je hodlají později směnit.

Za půjčení peněz slibovali odměny ve výši několika tisíc korun. Když zjistili, odkud oběti berou peníze, odlákali jejich pozornost a v nestřeženém okamžiku úspory sebrali. Podvodnické duo ze Slovenska nakonec sebrala ostravská kriminálka. Jak se ukázalo, společně řádili
i v jiných moravských krajích. Seniory okradli o nejméně 600 tisíc korun. Policie navíc nevylučují, že na zlodějské výpravy vyjížděli i do dalších států. Mizerům hrozí až pět let vězení.

Foto: Policie ČR