Velký fotbal v Orlové zachránil malotraktor

Umělá tráva v Orlové se v první polovině ledna stala dějištěm jednoho z nejsledovanějších zimních fotbalových turnajů v Česku – Zimní Tipsport ligy. Organizátory, kterými byli funkcionáři FK Slavia Orlová a Městského sportovního klubu, turnaj silně prověřil. Přípravy sice zahájili už měsíc před turnajem a vše šlo hladce, ale co nemohli ovlivnit, to bylo počasí.

Den před zahájením turnaje začalo sněžit a toto počasí pak trvalo celých 10 dní, kdy se v Orlové hrály zápasy skupiny D. „Díky obětavosti kluků z údržby sportovního areálu a také našich pořadatelů jsme s vypětím všech sil vždy hřiště na zápas připravili,“ říká předseda FK Slavia Orlová Jaroslav Jurček.

Provozovatel hřiště, kterým je městská společnost SMO, se otáčel, co to šlo. „Sněhové přeháňky přišly zásadně vždycky, když byly termíny utkání. Údržba tak probíhala už od 3 hodin ráno, abychom všechno stihli. Během celého turnaje Tipsport ligy bylo na údržbu hrací plochy spotřebováno zhruba 260 litrů nafty a chlapi se bez přestávky střídali na našem malotraktoru, aby se příprava ani na chvíli nezastavila,“ zhodnotil Ryszard Blachowski, vedoucí sportovních areálů ve správě SMO.

Snahu oceňovala i zúčastněná mužstva Baníku Ostrava, SK Prostějov, Tatranu Prešov a FK Poprad, která mohla odehrát utkání v regulérních podmínkách. Poslední zápas byl sice už nad síly všech, ale Baník a Tatran po vzájemné dohodě zápas přeložily na čtvrtek. „A právě slunečný čtvrtek na perfektně připraveném hřišti byl třešničkou na dortu tohoto úspěšného turnaje,“ míní Jurček. Turnaj vyhrálo družstvo Baníku, před Prostějovem, Prešovem a Popradem:

Zimní Tipsport liga, tabulka výsledků – skupina D

Pořadí Tým Zápasů Výhra Remíza Prohra Skóre Body