V Dolních Vítkovicích už se rodí velká baníkovská výstava

V Dolních Vítkovicích už se rodí velká baníkovská výstava. Foto: FCB

Necelý měsíc zbývá do zahájení velké multimediální výstavy BANÍK EXPO, jejíž otevření je jedním z hlavních bodů oslav stého výročí založení Baníku Ostrava.

Kulisy výstavy už v prostorách Velkého světa techniky v Dolních Vítkovicích vznikají. Veřejnosti bude výstava poprvé otevřena 29. dubna.

Na více než tisícovce metrů čtverečních v současnosti vzniká desítka místností, do nichž bude celá multimediální výstava instalována. „Vše jde podle plánu, nezbývá než se těšit na první den, kdy bude výstava otevřena,“ říká Richard Foltinek, kurátor výstavy. Ta je podle jeho slov určena fanouškům všech věkových kategorií.

„Je zaměřena na minulost, současnost i budoucnost klubu. Fanoušci se ocitnou v prostředí všech čtyř stadionů,  které byly v historii domovskou scénou Baníku. Návštěvníky vtáhnou do děje zajímavé interaktivní prvky, jednu z místností výstavy navrhli sami fanoušci Baníku. A je toho ještě mnohem víc, ostatně mnohé už si fanoušci nyní mohou přečíst na webu, který vznikl speciálně pro účely propagace progamu oslav,“ dodal Richard Foltinek s odkazem na web FC Baník Ostrava | Oslavte s námi 100 let.

(nm) Zdroj: FC Baník Ostrava