Strážníci odhalili u seniora příznaky mrtvice

Foto: Statutární město Ostrava, městská policie

Původní výjezd na sociální výpomoc při zvednutí zpět do postele viditelně nezraněného seniora, který upadl v jednom z bytů v Moravské Ostravě, si vyžádal příjezd rychlé zdravotní služby a následný převoz seniora do nemocnice. Strážníci při komunikaci se seniorem totiž pojali podezření, že prodělal mozkovou příhodu.

V polovině dubna v brzkých ranních hodinách vyjížděla hlídka na základě oznámení na linku 156 do jednoho z bytů v Moravské Ostravě na ulici Maroldova. Oznamovatelka uvedla operátorovi tísňové linky, že její muž v bytě upadl a ona sama jej nedokáže zvednout do postele.

Strážníci po příjezdu na místo skutečně nalezli v ložnici bytu na zemi ležícího 84letého seniora. Te strážníkům uvedl, že upadl na toaletě a doplazil se do ložnice.

Manželka seniora uvedla, že jej již nalezla ležet na zemi v ložnici. Dále strážníkům uvedla, že její manžel ve svém věku je samostatně chodící a že se toto ještě nikdy předtím nestalo.

Hlídka tedy dopomohla seniorovi ze země zpět do postele. Při komunikaci se seniorem si však strážníci povšimli špatné artikulace seniora.

Vzhledem k této skutečnosti i ke skutečnostem, které uváděla jeho manželka, strážníci pojali podezření, zda senior neprodělal cévní mozkovou příhodu. Přistoupili tedy k testu motoriky, při kterém se možné prodělání cévní mozkové příhody potvrdilo.

Na místo tedy přivolali zdravotníky. Ti po prvotním vyšetření seniora podezření strážníků potvrdili a seniora převezli do nemocnice.